צפון ספרד


גיאוגרפית אין אזור כזה אבל היות והמטייל לא נוסע לפי חלוקה של נפות גיאוגרפיות פוליטיות אלא לפי יעדי טיול אטרקטיביים כינסתי את המידע על האתרים של הנפות הצפוניות של ספרד. זהו אחד החלקים המרתקים של ספרד, אם לא היפה והמרתק מכולם ,מים תיכון ועד האוקיינוס האטלנטי. מגבול צרפת ועד גבול פורטוגל.

מיטבו של האזור הוא רכס הרי הפירנאים, יעדים רבים מרכס זה שייכים לצרפת בחבליה הדרומיים. החלקים הדרומיים והמזרחיים הם קוסטה ברווה, אנדורה וברצלונה אליה רבים מגיעים בטיול נפרד .

הפירנאים מתאימים לטיול "מתגלגל" פחות לטיול "כוכב" אם כי גם זו אופציית לינה אפשרית.


הנפות ממזרח למערב (ספרד בלבד) הן נפת אראגון ובה העיר היפה סארגוסה ושמורת הטבע המרתקת פארק אורדסה,
מערבה לה נמצאת נפת נווארה עתיקת היומין המוכרת בשל מרוצי הפרים של פמפלונה ואחריה נפת לה ריווחה עם היינות הידועים בכל העולם.
החבלים הצפוניים לאורך האוקיינוס החל מהחבל המרתק והמסקרן ארץ הבסקים על שלל עיירות החוף, ערי הנמל והאתרים הססגוניים כמו סנט סבטיאן, סנט אנדר, מערות אלטמירה או בילבאו ומוזיאון גוגנהיים.
ממשיכים מערבה אל חבל קאנטבריה המכיל בחלקו את שמורת הטבע הגבוהה-פיקוס אירופה הנחלקת בין שלשה חבלים גיאוגרפים שונים, אל החבל אסטוריאס (ששותף לפיקוס אירופה) ובו קוסטה ורדה והעיר חיחון ואל הנפה המערבית יותר גליסיה ובה מסתיימת דרך הצליינים בסנט דיאגו דה קומפוסטלה.