קטלוניה

צפונית לקטלוניה , נמצאת צרפת דרומית לחבל נמצאת וולנסיה ובמערבה אראגון.
קטלוניה הוא חבל ארץ נפרד וגאה. השפה הרשמית היא שונה מהספרדית (נסו להזמין מהתפריט דבר מה מוכר בספרדית ), היא תערובת של צרפתית וספרדית-למשל המילה "יציאה" בספרדית אומרים salida בצרפתית אומרים sorti בקטלנית אומרים sortida וזוהי קטלוניה-תערובת ייחודית של הכול .


החל מסוף המאה ה-10 נפרדו רוזני ברצלונה מהפרנקים והפכו לעצמאיים, מאוחר יותר התאחדו על ארגון מה שהוביל לכיבושים ימיים (וכסף). כאשר קסטיליה התעשרה וצברה כוח. קטלוניה איבדה את שלה. מהמאה ה-17 דעכה התרבות הקטלנית ועלתה הקסטילית. רק בסוף המאה ה-19 החלה תחיה תרבותית וזו התעקשה על שימוש בשפה. במלחמת האזרחים ושלטונו הרודני של פרנקו, לא היה לקטלוניה סיכוי. עם חלופי השלטון בשנות ה-70 הקטלנית החלה לשגשג, כיום מוכרת כשפה אירופאית (למרות שאינה שפת מדינה).הלאומנות הבדלנית הקטלנית אינה כמו הבסקית, אבל משמעותית.
חבל קטלוניה מחולק למספר נפות על שם הערים המרכזיות בהן: ברצלונה, חירונה, טראגונה, וליידה. הנופים מרשימים, חופי הים משובבי נפש ובקיצור לא פלא שזה אחד החבלים התיירותיים הפופולאריים באירופה.
בקטלוניה אפשר לבלות יפה שבוע –שבועיים, כאשר חלק מהביקור הוא ברצלונה המקסימה וחלק לאורך החופים והעיירות, אפשר לשוט לאי מדאס, לבקר ברוזס או טוסה לה מאר, או אלף עיירות חוף אחרות.


ניתן לבקר בבתים שדאלי התגורר בהם בפובול או פורטילגט ,וכמובן במוזיאון שלו בפיגארס. ניתן לראות שרידי יהדות בבסלאו או גירונה, לבקר בשמורות הטבע, גן הפרפרים, הגן הבוטני, או אקווריומים ופארקי מים שונים.
אפשר להתמקד יותר באזור ההררי של קטלוניה ,בערים היפות כמו בסלאו, פיגראס, לה סאו ד'אורחל ושמורות הטבע המלבבות כמו השמורה הוולקנית או איגואסטורטס שאינן נופלות מהשמורות הידועות של הפירנאים הגבוהים (אורדסה, פיקוס אירופה וכו').
אפשר לצרף ביקור באנדורה במיוחד לחובבי קניות, אפשר להתמקד באזור ההררי,לבקר במקורות נהר לירט, או בגן של גאודי (ולא בברצלונה) בעיירות מקסימות ואוטנטיות כמו פאלס, באירועי פולקלור ושווקים ועוד.
גם מונסרט בקרבת ברצלונה הוא יעד נגיש ומבוקר מאד. ועם ילדים יש לא מעט אפשרויות נוספות בקרבת טארגונה, והמרכזית ביותר היא פארק אוניברסל-פורט אוונטורה.


האם עדיף ללון על החוף או בברצלונה?
האם אפשר לבלות כאן בקיץ? ואם כן האם חובה מזגן?
אתרי יהדות מתאימים לטיול משפחתי?
איך טועמים גם מההר וגם מהים בטווח של שבוע ימים?
איך מגיעים מברצלונה לפארק האיים הקריביים?
איזה פארק מים עדיף?
האם אפשר ללון בלינת "כוכב" לשכור וילה? היכן ניתן?
אני יכולה להציע לכם ייעוץ-
כזה שייתן לכם את התשובות לשאלות, מידע נוסף שאינו מופיע באתר מטבע הדברים והמרחב המצומצם. לבנות מסלול טיול לפי בקשתכם והעדפותיכם

נא לפנות ליונית