אוסטריה תחתית Niederösterreich

הנפה משתרעת מערבית לוינה,למרגלות האלפים מחד ולאורך עמק הדנובה (ווכאו)
שופע הכרמים מאידך, המוכר על ידי אונסק"'ו כאחד מאתרי המורשת לשימור.
בירתה החל משנות ה80 St Pölten בה נמצאת הקתדראלה היפה של המחוז, כנסיות פרנסיסקניות, ומבנים מתקופת הבארוק, עד אז הנפה הייתה חלק מאזור וינה וזו שימשה בתור עיר הבירה שלה,למרות שאינה חלק מהגבולות הגיאוגרפיים שלה. שטחה כ20.000 קמ"ר ואוכלוסייתה כ1.7 מיליון נפש. זוהי הנפה הגדולה ביותר באוסטריה, אבל בהיבט האוכלוסיה היא שנייה בגודלה אחרי וינה.
ההיסטוריה של הנפה, זהה להיסטוריה של אוסטריה כולה, הנפה מלאה טירות, כנסיות כולל המנזר העתיק ביותר בכל אוסטריה Klosterneuburg. עצוב לספר כי עד מלחמת העולם השנייה בנפה זו היה מספר היהודים הגדול ביותר במדינה.
מיטב אתריה נמצאים באזור עמק ווכאו החל ב Krems an der Donau שופעת היינות המטופחים כאן מאז ימי הביניים והכנסייה Piaristenkirche, מוזיאון ייצור היין Winestadt Museum וכלה בעיר Melk ובה המנזר הבנדיקטי הידוע.
אי אפשר לפספס את עיר הספא Baden bei Wien בה הקזינו המפורסם כמו המרחצאות הטובים, מרוצי סוסים בקיץ ותיאטרון.
או קצת צפונה יותר Landstrasse עם בתים וכיכרות יפים בסגנון רנאנס. עיירת ספא נוספת Bad Deutsch-Altenburg או הממצאים הרומאיים העתיקים ב park Carnuntum.
הטירה המדהימה של Dürnstein, בה ריצ'רד לב הארי נכלא. או Rohrau בה נולד היידן
הפארק Thayatal National Park על גבול צ'כיה כמעט ובה הנהר Thaya
או הפארק Donau-Auen National Park במזרחה של וינה.

באזור חוץ מאפשרויות שיט רבות ופעילויות הקשורות בנהר, יש הרבה כרמים, יקבים, מסלולי יין וטירות- ארמונות אין ספור, אבל לא פחות מכך אפשרויות שעשוע לילדים ומבוגרים עם נפש של ילד. החל ממכרה אמבר, גנים בוטניים אשר חלקם יותר מרתקים ופעילים וחלקם פחות, מוזיאוני יצור יין, פארקי חבלים ועיירות מקסימות.

מתלבטים כמה ימים לשהות באזור ? איזו עונה מתאימה יותר? איפה כדאי להתמקם? האם כדאי לטייל עם ילדים צעירים? איך מוצאים אירועים מקומיים? האם נגיש מוינה בטיול של יום אחד? איזה כרטיסי הנחה כדאיים? איך מתכננים כאן מסלול שימצה את האזור- ניתן לקבל ייעוץ מיונית.