בילוי

 


חיי הלילה של וינה עשירים מאד למבוגרים המטיילים בה. אפשר לשמוע קונצרט או אופרה, מחזות זמר או תיאטרון. המפורסמים ביותר הם תיאטרון בורג וה"בן" שלו תיאטרון האקדמיה Akademietheater, אבל גם אחרים כמו Volkstheater Wien ו Theater in der Josefstadt מציעים מופעי תיאטרון וקברטים.
המידע הטוב ביותר על האירועים התרבותיים העכשוויים בעיר ב Wien Monatsprogramm - מידעון המחולק חינם בכל לשכות התיירות וגם בדלפקי המלונות.
בימי חמישי Die Presse – גם נותן מידע על אירועים לשבוע הקרוב- אמנם בגרמנית שוטפת אבל יכול לתת כוון.
מומלץ למצוא כרטיסים מראש לאירועי התרבות. חשוב לדעת כי לצעירים מתחת לגיל 27 עם תעודת סטודנט יש הנחות לאירועי תרבות רבים כמו ב Burgtheater
או Staatsoper או Akademietheater . ההנחות בערך 10-20%.
טלפון להזמנה מראש ימים שני-שישי בשעות 17.00-08.00 ל Burgtheater- 01/5144-42959
בקיץ צריך אפילו להזמין חודש מראש. העונה היא מספטמבר-יוני ולכן בקיץ פחות מופעים ופחות אפשרויות וכרטיסים.

יש גם סוכניות כרטיסים כמובן כמו Liener Brünn טלפון 01/533-09-61- שם ניתן לשריין כרטיסים חודשים רבים מראש, בתוספת עמלה.

וינה היא עיר בעיקר של מוסיקה כולל התזמורות המפורסמות Vienna Symphony המופיעה ב Wiener Musikverein ו Vienna Philharmonic אבל יש לפחות תריסר אחרות.
האופרה הממלכתית של וינה – Staatsoper, ואופרה של העם Volksoper הם המציגים הראשיים כאשר האחרונה מציגה בעיקר אופרטות.
בית הקונצרטים של העיר Wiener Konzerthaus

חשוב לדעת כי בווינה האנשים שמרניים וכאשר יוצאים לתיאטרון או קונצרט- מתלבשים פורמאלי מאד (וודאי ג'קט לגבר ושמלה לגברת)

הסרט באנגלית החביב ביותר על תיירים אמריקאים- "חייו של האיש השלישי" The Third Man Lives ב Burg Kino (כתובת Burg Kino, טלפון01/587-8406 ) התיאטרון מציג עדיין את הסרט השלישי, בדיוק כמו הסרט הידוע עם ג'וזף קוטן ואורסון וולס- לא בטוחה שצריך להגיע עד וינה כדי לראות אותו, מצד שני זו חוויה מסוג אחר.

אזור הבארים של וינה נקרא משולש ברמודה, ולמעשה משתרע בין Judengasse לבין Franz-Josefs-Kai לבין Seitenstättengasse Rabensteig, תחנת הU הקרובה Schwedenplatz.
בתי היין, הטברנות למעשה בפרברי העיר. המפורסם ביותר Grinzing אבל גם כל אזור heurigen מתאים למטרה זו. בגרינציג הנמצאת ממש בשולי העיר ליד יערות וינה האווירה והארכיטקטורה נשארו כמו בימיו של בטהובן- רחובות צרים ובתים מקורים, חצרות מרובעות ובהן מוגש היין. טראם 38 מגיע לכאן ו טראם 41 ל Neustift, אם רוצים להגיע ל Heiligenstadt סעו ב- U קו 4.
אפשר לרקוד וואלסים או לפחות לראות אחרים רוקדים.

גם ילדים לא יצאו ללא בילוי תרבות, יש לא מעט מופעים מותאמים לילדים או לכל המשפחה
אבל יש להביא בחשבון שחלקם הגדול בגרמנית.