וינה

 

שטרודל עם קצפת, שלא לדבר על עוגות אחרות, בתי קפה מפורסמים, אנשים שהם נכסי תרבות כמו מוצרט ומריה תרזה, וינה של מוזיקה כמו ברהמס, הוואלסים של שופן, או היידן, ועוד אסוציאציות כמו מופע הסוסים הרוקדים, מוזיאונים עם אוספי אמנות ענקיים,הדנובה הכחולה, האיש השלישי,  גלגל הענק..
המון אסוציאציות יש לכולנו בזיכרון מהמילה וינה ועוד לא דיברנו מילה על פרויד.
וינה ממוקמת בצפון מזרח אוסטריה לגדותיו של הנהר הגדול דנובה, מוקפת בעמק ווכאו המקסים וביערות וינה. עיר לא גדולה ומאד ירוקה עם הרבה פארקים וגנים.
העיר משמרת להפליא את מסורת הקיסרות האוסטרית באתרים ומוזיאונים.
בעוד שאוסטריה היא קתולית ברובה (כ74%) הרי בוינה רק כ50% קתולים, חלק מכך הוא תולדה של ההגירה הגדולה אל העיר.
בוינה מתגוררים כ20% מתושבי אוסטריה- וזה הרבה!
העיר עצמה מחולקת ל-23 מחוזות (Bezirke בגרמנית) שהם בעצם רבעים שכל אחד מהם הוא בעל שם משלו, אבל כולם ממוספרים בשביל הנוחות.
חשוב לדעת כי הכתובות בווינה לפי המיקוד של הבתים מסמנות את המיקום בעיר ואת הרובע.
למעשה יש לוינה כמה רבעים מרכזיים בהם מבקרים תיירים רובע  הראשון-אינרשטט והרובע השני-לאופולשטט.

רובע שביעי- ובו קריית המוזיאונים הגדולה, רובע שלישי ובו בתי הונדרוואסר וארמון בלוודרה. רובע רביעי ובו כנסיית קרל ושוק נאש מרקט. רובע אחד עשר ובו בית הקברות המרשים.
ואת ארמון שנבורן הנמצא ברובע 13- היצינג (Hietzing)‏


מעבר לכך לווינה יש הרבה מה להציע בגנים, בפארקים הירוקים, לאורך הדנובה הכחולה בעיקר בקיץ, בשווקי חג המולד והרחובות המוארים בחורף, יש בה אין ספור מופעי תרבות בידור ובילוי לכל הטעמים, בלי סוף מסעדות ובתי קפה שהם מיטבה, יש לה מה להציע לילדים בכל גיל כמעט.
מעוניינים לתכנן טיול בווינה? ירח דבש רומנטי? טיול משפחתי סקרני? אני כאן למתן פתרונות תכנון והצעות למיצוי הזמן בהתאם לרצונכם ולתקציבכם.