ארמון הופבורג Hofburg Imperial Palace


הופבורג הוא מתחם גדול במרכזה של וינה- מכיל את המבנים בין Albertina לספרייה Nationalbibliothek אל Ballhausplatz ובין Burg-Ring ואורוות הסוסים הלבנים (Lippizaner) שימש בתור רובע מגורים של שליטי העיר, וכל צוות העובדים והמשרתים. קשה לקרוא לו "ארמון" כי הוא ממש רובע מגורים. אחרי יומיים בעיר תעשו בו שימוש כקיצור דרך מחלק אחד של העיר לאחר, היופי שלו לטעמי הוא השלוב הטבעי כל כך בין המבנים הקיסריים בני מאות שנה ובין העיר של המאה ה-21, חלק אינטגראלי ממנה.
הארמון נקרא לעיתים קרובות- די בורג, כלומר "הָארמון" עם הא הידיעה.
נבנה החל מהמאה ה-13 ועד תחילת מלחמת העולם הראשונה ב1914. חמש מאות שנה של בנייה וערבוב של סגנונות בנייה שונים. תחילת הבנייה בימי רודולף הראשון שהשתלט על מבצר בוהמי שהיה במקום. הוא משמש עד היום כמעונו הרשמי של נשיא אוסטריה.
הוקם בתור מבצר, והפך להיות משכן החורף (ארמון שנבורן שימש לקיץ) של קיסרי האימפריה הרומית הקדושה, כלומר מי ששלט באוסטריה, ועד היום משמש למטרות מגורים של נשיא אוסטריה.
המתחם של הארמון מכיל את בית נשיא אוסטריה היום,בית הספר הספרדי לרכיבה, מקהלת הבנים, כמה וכמה מוזיאונים, ארמון חדש ודירות המלך ועוד.


מה ניתן לבקר כאן? את הקפלה, בה נערכים מופעי מקהלת הנערים של וינה, את אורוות הסוסים הליפיציאניים- ולראות מופע או להציץ במוזיאון האורוות בהיעדר מופע


לא לפספס בשום מחיר את חדר אוצר הכתר Schatzkammer שָאצקָאמֶר
ואת הדירות האימפריאליות ומוזיאון סיסי.
יש אפשרות לרכישת כרטיסים משולבים למוזיאונים שונים, וכן כרטיס "סיסי" המאפשר כניסה למוזיאון שלה ולעוד 2 אתרים בווינה (משתלם אם מתכוונים להיות ב-2 אתרים).
עוד מוזיאונים אפשריים-מוזיאון כלי הכסף, הספרייה, מוזיאון אפסוס, מוזיאון המוסיקה, מוזיאון הנשק, ועוד.


בקצה הדרומי יוצאים אל גני בורגארטן המקסימים עם פסלי המלחינים, אפשר לבקר גם בחממת הפרפרים ובכנסייה האוגוסטינית .