אנטוורפן Antwerp

העיר הוקמה על גדות נהר סחלדה. היא כיום העיר השנייה בגודלה בבלגיה. העיר היא מרכז היהלומים של כל העולם.


גן החיות אנטוורפן Antwerp Zoo
גן החיות של אנטוורפן הוא אחד העתיקים והמפורסמים ביותר בעולם. הוא הוקם מחוץ לחומות העיר (העתיקה), כיום הוא במרכזה של העיר בצמוד לתחנה המרכזית (יפה בפני עצמה).
יותר מ5000 בעלי חיים!!! מ950 סוגים ומינים שונים. מליון מבקרים כל שנה.

התחנה המרכזית Central Station
אחד המבנים המפורסמים בעיר, התחנה המרכזית. הוקם בסוף המאה ה-19 בסגנון נפוץ אז, ששימש מבנים רבים מאירופה, כאן תחנת הרכבת המרכזית ותחנה סופית של רכבות רבות.
המבנה עם המון עושר ארכיטקטוני, מואר מאד.


רובע היהלומים
רחוב Pelikaanstraat.
הקהילה היהודית התרכזה כאן כבר במאה ב-17. ברחובות אלו תוכלו למצוא את המסעדות הכשרות, מאפיות, וחנויות יהלומים. האזור נראה בהחלט יהודי, הם חיים יחד, עובדים יחד וזו קהילה צפופה למדי. באנטוורפן חיים כ15.000 יהודים, היא השטאטל (העיירה היהודית) האחרונה באירופה. בעיר יש 30 בתי כנסת –כולם אורתודוכסים.
אנטוורפן ידועה כעיר ליטוש היהלומים הטובה בעולם. יותר מ12.000 מלטשים עובדים כאן, 380 בתי מלאכה המוציאים תוצרת ל1500 חברות יהלומים ו 3500 סוחרי יהלומים.

הקתדראלה
הקתדראלה הגותית הכי גדולה בבלגיה, בנו אותה משך 169 שנים במאה ה16. בנייתה הסתיימה ב1553 ונועדה לפאר את הקיסר קרלוס החמישי. אבל מה שרואים היום, כמעט ואינו המבנה המקורי, חלקים רבים נשרפו במשך השנים, אחרים נפגעו במאבקים המדיניים השונים. כיום היא שיפוץ על גבי תיקון.


מזרקה ברבו- Brabo 
הפסל הוכן על ידי פסל בלגי ב- 1887.
פסל של חייל רומי סילוויוס בראבו, והפסל מראה אותו מחזיק את כף היד של הרשע המקומי שהחייל כרת אותה.


הכיכר הגדולה- גרוטה מרקט Grote Markt
לא גדולה ומרשימה כמו אחותה בבריסל, אבל עדיין יפה. ליבה של העיר העתיקה מוקפת במבנים כמו בית העירייה, בית הגילדות  וברקע רואים את הקתדראלה של גברתנו.


מידע נוסף על העיר, על סביבתה הקרובה ומה ניתן לעשות בה עם ילדים תוכלו למצוא בספר בלגיהולנד-טיולי משפחות