ברוז'


נורא פשוט לטייל בעיר, שמרבית האתרים שלה בין שתי כיכרות, כמה תעלות, גנים מקסימים, שוקולד ותחרה. מיטבה של בלגיה לתיירים.


כיכר מרקט,
שהיא כמובן כיכר השוק הישנה, מלאה בתי קפה בהם ניתן לשתות קפה אבל גם ללגום בירה בלגית בספלי ענק. במרכז הכיכר פסל של שני הרוזנים שמרדו בצרפתים.

מגדל הפעמונים והשוק המקורה Belfort Hallen

זהו מגדל פעמונים מחובר לשוק מקורה. המגדל מקורו במאה ה-13 גובהו מעל 80 מטר.
אם יש לכם סבלנות וכוח טפסו למעלה (ברגל ידידיי, רק ברגל). השוק המקורה ש"מודבק" למעשה למגדל הפעמונים הוא אותו השוק של ימי הביניים.


כיכר בורח Burg
מכאן אפשר לקחת את הטיול המאורגן בשעה 14.30. כאן נמצאת לשכת התיירות ואפשר לקבל מפה מקומית, וכאן אפשר גם לנסוע בכרכרה לטיול ברחובות, חוויה קצת יקרה, אבל חוויה.

הבזיליקה של הדם הקדוש Van Het Heilig Bloed
קפלה כפולה בקומת הקרקע. הבזיליקה מהמאה ה-12, בנויה בסגנון רומנסקי. הקפלה בקומה הראשונה, גותית מהמאה ה-15. היא מכילה את הרליק (חפץ קדוש) של ה"דם הקדוש". את הטקסים לכבודו עורכים מדי יום שישי. במקום גם מוזיאון מקומי של הדם הקדוש המכיל אביזרי דת נוצריים שונים, תמונות וכו'.


בית העירייה Stadhuis
אחד מבתי הממשל העתיקים באירופה. נבנה ב1376, אולם הכניסה מרשים ובנוי בסגנון גותי. תקרת עץ מרשימה ומגולפת, ציורי קיר עתיקים. כאן נמצאים אביזרים ותיעוד להיסטוריה של העיר.


מוזיאון Groeninge
עם ציורים פלמיים של בוש, ברויגל ועוד אמנים מודרניים.

כנסית גבירתנו האהובה Onze Lieve Vrouwenkerk
השם של הכנסייה הוא בדיוק כמו כנסיית נוטר דם, אבל בפלמית. למעשה אין שום סיבה להיכנס לעוד כנסיה בעיר, למעט הסיבה היחידה שכאן נמצא הפסל של מיכאלנג'לו, "המדונה", שניתן במתנה לעיר. שני ארונות קבורה מרתקים יש כאן.


מידע נוסף על מה ניתן לעשות בעיר וסביבתה תוכלו למצוא בספר בלגיהולנד –טיולי משפחות