פארק צ'רצ'יל Churchillparken

מזרקת גפיון Gefion
פסל מזרקה בו רואים את האלה הסקנדיבית, גפיון, עם מחרשה נגררת על ידי שוורים. השוורים, הם הבנים שלה שחרשו וביתרו את האי שיילנד (עליו יושבת קופנהגן) מאדמת שוודיה.
והספור המיתולוגי מהמיתולוגיה הסקנדינבית מספר כך:
המלך השוודי, גולף, הציע לאלה גפיון לקחת לעצמה כמה אדמה שתוכל לחרוש תוך 24 שעות של יום וליל. האלה הפכה את ארבעת בניה לשוורים וחרשה לעצמה חתיכה הגונה של אדמה, שנלקחה משוודיה והפכה לאי Zealand, האי שעליו נמצאת קופנהגן. החור שנוצר בשוודיה הוא האגם Vanern. אם מסתכלים על מפת שוודיה, צורתו של האדם היא בדיוק כצורתו של האי.
המזרקה מהווה נקודת תצפית מצוינת לכיכר אמילבורג והארמון. נבנתה ב1908.


מצודת קסלטלט Kastellet


מצודה מהמאה ה18, נועדה להגן על הנמל מהשוודים. במלחמת העולם השניה היוותה מטה צבא הכיבוש הגרמני. היא על אי בתוך הים. אפשר לבקר בה החל מ 06.00 בבוקר ועד השקיעה.
המצודה היא מבצר שצורתו כוכב. חלקו נבנה ב1626, לשם הגנה מהמלחמות מול שוודיה. הביצורים מרשימים כיום כמו בעבר, המבצר הוקף בתותחים חלקם מכוונים מול החוף השוודי כמובן וחלקם מול העיר עצמה, מה שמראה את תפיסתו של קריסטיאן לגבי הדרך לשלוט בתושביו. חומות המגן הוסרו לצרכי שפוצים לפני שנים. הכניסה היא דרך שער המלך, שנבנה ב1663. בפנים ניתן לראות את הביצורים ששימשו ככלא של המדינה והיציאה היא על יד השער הצבאי. הגשר שמוליך לקומה העליונה יועד לפרות שהתגוררו דווקא שם, המצחיק הוא שהצואה של הפרות במרעה היוותה חומת מגן נוספת חיצונית לחומות הקסטלט. מגרש המסדרים תחום על ידי עצים- כאן לא רק המצעדים והמסדרים אלא התנועה כולה זורמת דרכו. כאשר חיילים נמצאים במגרש בשעה שהדגל מורד או מונף, הם צריכים להצדיע. אולי בגלל זה הם מרבים לעקוף אותו.
ב1801 אדמירל נלסון הביט במשקפת אל החוף ואמר, "אני רואה דגל לבן" אבל זו הייתה הזיה שלו. ב1807 האנגלים בפיקודו הפגיזו את העיר בתותחים, חלקים רבים ממנה נשרפו, ועם עזיבתם את הנמל גררו ספינות דניות רבות עימם. במשל 6 שבועות קסטלט נכבשה על ידי הבריטים.