גני טיבולי Tivoly

 


פארק שעשועים בן מאה שנים בעיר. כולל גנים עם 400.000 פרחים, מתקני אוכל שעשועים והצגות שונות. כייף לבלות בו בעיקר בשעות הערב והלילה. פתוח מסוף אפריל עד אמצע ספטמבר.
פרט למחיר הכניסה, יש לשלם עבור כל מתקן בנפרד. רוכשים בכניסה פנקס של כרטיסים Ticket, שימוש במתקן עולה בין 1 ל5 כרטיסים. הכי כדאי לרכוש פנקס המאפשר כניסה לכל המתקנים חינם, בוודאי כאשר מלווים בילדים שאינם רוצים להפסיד בילוי במתקן כלשהו, (עלות הפנקס כ18 כרטיסים). אבל נעשה כל אחד את החשבון לבד.
כניסה ראשית מתחנת הרכבת המרכזית או מרחוב vesterbrogade.  מייסד הגן הוא אדריכל גנים בשם קארסנטאן, ש"מכר" לקריסטיאן השמיני את הרעיון שאם לאנשים יש במה לשחק הם לא יתערבו בפוליטיקה. קרוי על שם גני טיבולי הנמצאים באיטליה. האגם של הטיבולי הוא שארית של תעלות מגן לביצורי העיר העתיקה, כיום רק לדגי זהב וברווזים.
מה יש בפארק? מיני מופעים והצגות ואווירה עליזה. לוח שעות של המופעים השונים אפשר לקבל בלשכות מידע ומלונות. יחד עם כרטיס הכניסה מקבלים חוברת הסבר על האפשרויות השונות- גלגל ענק, משחקי מזל. יש גם בתים בסגנון מיוחד כמו פגודה או בניין דמוי הטאג' מאהל, תזמורות שונות מופיעות כאן כולל תזמורת הגן עצמו. בלילה טיבולי מוארת ויש לעיתים זיקוקים. מתקני שעשועים שונים כמו בכל פארק אחר, רכבות הרים, סחרחורות, ספינת פיראטים, מבוכים, צווחות של שמחה ופחד.