ריב Ribe

העיר העתיקה ביותר במדינה, שהייתה הכי חשובה בתקופה הויקינגית, בערך בשנת 700 היא קיבלה מעמד של עיר מסחר. מיקומה בחוף המערבי של דנמרק, הפך אותה להיות אחת מהערים החשובות של המסחר של הויקינגים. ממנה הובילו הדרכים לגרמניה, אנגליה ואפילו למזרח התיכון.
היא הייתה גם נקודת עצירה לעולי הרגל לרומא, כנראה שהייתה גם אחת הערים הראשונות שהמירה את דתה לנצרות. לא סתם מעמד הבישוף עד המאה ה-17, היה משמעותי מאד. כאשר ב1600 מלך דנמרק מיקם את קופנהגן בתור עיר משמעותית, ריבה איבדה את חשיבותה, ובכך הרוויחה את השימור העתיק.


המיקום של העיר העתיקה הוא מהצד השני של הנהר, היכן שהיום אפשר לראות את כנסיית סנט ניקולאי גיד Sct. Nicolaj Gade.
סיורי לילה "שומר הלילה" watchman- מתקיימים מדי ערב בשעה 22.00 בערך, עובר בפונדקים העתיקים של העיר, בין הבתים מחופי העץ, הוא שר את שירו של שומר הלילה תוך כדי הסיור המודרך על ההיסטוריה של העיר.
בעיר כ500 בתים עתיקים משומרים, בכולם מתגוררים אנשים או משמשים למטרות מסחר.
כיום הנמל משמש רק לתענוגות ושיט.


הנמל
הנמל נמצא בתוך אדמת הביצה השטוחה, שהייתה נתונה באופן קבוע לחשש של הצפה. הגרועה ביותר בהיסטוריה של העיר מסומנת בעמוד ההצפה. בהצפה הזו של 1634 טבעו אלפי אנשים, חוות ובתים נסחפו.
בנמל הקטן, ניצב עמוד הגאות, המודד את גובה מי הנחל בעת סערה. טבעות הברזל שנקבעו בעמוד סימנו את גובה המים. אז חדרו המים מהים לנחל ומשם לעיר, בגובה 6 מטר.


כנסיית דומקירק Domkirk
פתוח: 10-17, בקיץ עד 18, ראשון 12-16.
נבנתה ב1150, אחד האתרים המרתקים בעיר. מבנה ענק מרובע בצבע לבנים אדמדם, רומנסקי מבוצר.
המבנה מקורי הוקם ב860, ואליו נוסף המבנה הנוכחי במאה ה12. במאה ה14 נוסף מגדל הפעמונים מעולם לא היה חלק מהקתדראלה עצמה, אלא שימש כמגדל תצפית, שנועד להתריע על סכנת הצפה.

לא רחוק ממנה אפשר לנסוע במעין טרקטור משא אל תוך הים.
ה"הפלגה" יוצאת אל האי MANDØ, רק מה זו לא הפלגה, אלא נסיעה בטרקטור על הכביש המחבר על האי- כמו מונט סן מישל ואחרים מפורסמים יותר, ניתן להגיע אליו רק בשעת שפל, הנסיעה היא על טרקטורים המוביל עגלה גדולה נקרא Mandøbussen כלומר, האוטובוס של מאנו.