טירת קרונבורג Kronborg slot-אלסינור

 הטירה ממוקמת בקצה הצפוני של הנמל. מכונה טירת המלט,עפ"י דמיונו של שקספיר, כאן גר כמובן המלט ושאל אם להיות או לא להיות. היא מהמאה ה16. ומעולם לא שימשה במציאות אף מלך דני-אבל זה לא נורא חשוב כנראה. הטירה הייתה בעצם בית מכס, שהיו לו סוללות של תותחים וכל ספינה שעברה במיצר נדרשה לשלם מיסי מעבר בכניסה לקופנהגן. מיקומה אינו מקרי כי בבד בבד עם איסוף המכס בצורה אלימה במקצת , היא שימשה להגנה מהאוייב הנורא שוודיה.

היא נבנתה ב1574 על ידי פרדריק השני, אשר איתר שני ארכיטקטים הולנדים אשר בנו אותה. נשרפה ב1629 ונבנתה מחדש מייד.

החלק החשוב של הטירה נמצא בצד הצפוני, וקרוי דירות המלך- בפועל אלו מגורי המלך, אגף מזרחי שהוא מגורי המלכה ואולם הנשפים

בטירה נמצא גם מוזיאון ימי שכדי להיכנס אליו,עלינו לצאת מדירות המלוכה,ושוב לעבור דרך חנות המזכרות, ולעלות בגרם המדרגות, רק שהפעם הכניסה היא לכיוון ההפוך מדירות השרד.

במוזיאון אנו רואים דגמים של ספינות מוקטנים בויטרינות מזכוכית,תמונות של ספינות, ציורים של ספינות. ורק בחדרים היותר מתקדמים של המוזיאון, ניתן לראות תא של מלח בימינו מול המאה ה17. חדר קיטור של אוניה, ומוצגים שונים הניתנים למישוש, בדיקה והתנסות אישית-

הקפלה ,שהייתה חדר התפילה של יושבי הטירה, לא מרשימה באופן מיוחד, ממנה ממשיכים לרדת במדרגות על פי השלוט והמשכו של הסיור במרתפים ומסדרונות ומעברים תת קרקעיים, תאורה חלשה ואפלולית .במרכז האולם אנו רואים פסל שיש עצום מימדים. פסלו של גיבור דני הולגר דנסקה (הולגר הדני) ורואים בו גיבור ענקי מנמנם.