קובנטרי Coventry

עיר עתיקה ויפה, שהופגזה קשות  במלחמת העולם השנייה. היא אכן אותה העיר של ליידי  גודייבה. למעשה האתר המשמעותי התיירותי בה הוא הקתדראלה.כיום עיר תעשייתית למדי.

מאיפה הגיעה שם קובנטרי,מי הייתה גודייבה אם הייתה בכלל,בת כמה היא קובנטרי, העיר הייתה השלישית בגודלה בימי הביניים באנגליה, ב1080 העיר הייתה בקושי עיירה, ו200 שנה לאחר מכן היתה עיר חזקה ומשמעותית.למעשה, כמו ערים רבות באנגליה,העיר הוקמה על ידי הרומאים נהוג לייחס לה את שנת 64 לספירה כתחילת הוויה. מתחילת המאה ה19 העיר עברה תהליך תיעוש משמעותי, ומהמאה ה-20,חלק ניכר מהתעשייה,הוא ענף המכוניות.בעיר הוקם גם מוזיאון המכוניות(לא מוצאת טעם לפרט, מוזיאון לא מעניין בצורה יוצאת דופן!)

בתי מלון

עוד אופציות של לינה

הקתדראלה

שלשה מגדלים מעל העיר המודרנית.הקתדראלה הישנה נבנתה ב ראשית ימי הביניים, ואחרי מלחמת העולם השנייה בה לא הופצצה, נבנתה בסמוך לה כנסייה חדשה . דווקא הכנסייה החדשה משנות השישים, היא המעניינת יותר-ונמצא בה אחד משטיחי הקיר הגדולים בעולם,אם לא הגדול ביותר.

כנסיית השלוש הקדוש ליד שרידי הקתדראלה הישנה

בית המועצה

ספורה של ליידי גודייבה-

היא למעשה נקראה גודפיי, והייתה בתו של אציל מקומי עשיר ביותר. נישאה בגיל מבוגר יחסית לרוזן צ'סטר והביאה איתה כנדוניה חלקות אדמה ובתים רבים. בימים ההם נישואין היו עניין של עסקה כלכלית ולא היו נשואי אהבה. שני בני הזוג היו אדוקים מאד והקימו כנסייה בכפר סמוך כאשר קנו אותו. אבל אדיקותם לא מנעה מהרוזן לגבות מיסים גבוהים מתושבי העיר.

נשות העיר הגיעו אל גודייבה וביקשו ממנה כי תדבר עם בעלה, ותנסה להקל מנטל המס. גודייבה שהייתה נוצרייה חסודה הסכימה. אבל בעלה היה רשע גדול כנראה ואמר לה בבדיחות הדעת, שהוא ייקל את נטל המיסים,רק אם היא תרכב ערומה ברחובות העיר.

הוא ממש לא התכוון שזה יהיה משהו לבצוע, אלא בסגנון "לו לסבתא היו גלגלים-הייתי מקל את נטל המיסים".אבל היא לקחה את הדברים כלשונם ורכבה ערומה בעיר .כל תושבי העיר מפאת כבודה של הגברת הסתגרו בבתיהם. אבל החייט תום, הציץ דרך חרכי התריס וכתוצאה מכך התעוור. הכינוי "תום המציצן" למי שמציץ לחלונות נשים מתלבשות,מקורו מהמאה ה-11 בעיר קובנטרי.