נוטינגהם Nottingham

כשאומרים נוטינגהם, ישר צץ לנו בראש רובין הוד,ולמבוגרים יותר ד.ה. לורנס ומאהבה של ליידי צ'טרלי.

האמת, שהעיר פעם נקראה בשם סנוטינגהם, על שם השבט הדני, סנוט שגר כאן.

את המצודה שבעיר בנה כמובן ווילאם מנורמנדי,יחד עם כל רשת המצודות שבנה לבצר את מעמדו באנגליה.העיר רווית סיפורי היסטוריה. מכאן יצא ריצ'רד השלישי אל מותו במסע הצלב .

עיר מאד לא תיירותית ,קודם כל. מעל 270.000 תושבים מתגוררים בה.  במלחמת העולם השנייה הופצצה קשות וחלק ניכר מתושביה ניצל בזכות השהיה במערות התת קרקעיות,ששימשו כמקלטים.

העיר מוכרת יותר בשל עברה, האגדות שנרקמו סביבה, מערכת המערות העצומה(מעל 400 מערות מעשה ידי אדם). מעל בפני הקרקע בולט המבצר אל קו הרקיע. כמובן שהמבצר המקורי נשרף עד היסוד במהלך מלחמות האזרחים האנגליות,ונותר רק השער מימי הביניים. המבצר שהוקם במקומו משמש כמוזיאון מקומי.

מה שכדאי לא לפספס בעיר Shire Hall שם מוזיאון הנידונים,

מרכז התחרה נמצא בבניין ששימש במאה ה-19 כבית חרושת לתחרה. מוכר כיום כשוק התחרה.  כמובן שבמקום ניתן לקנות תחרה ,לראות את תהליכי היצור בעבר,ואת מוזיאון הטקסטיל והתלבושות.

מה שיש בעיר לא מעט, אלו חנויות (מעל 1300) ומרכזי קניות (שניים גדולים )

לשכת התיירות נמצאת בבניין העירייה במרכזה של העיר.

 

 

אגדות רובין הוד- The tales of Robin Hood

התצוגה נמצאת בסמוך ללשכת התיירות.

 

מצודת העיר אינה שווה ביקור, הרוסה ברובה.מהתקופה הנורמנית לא נשאר כלום,חוץ מבור אחד תת קרקעי. הוא הוביל מתוך המצודה אל המזקקה. ואפשר אולי לתהות על הדרך הישירה .

 

מערות נוטינגהם: Caves Of Nottingham

המערות נמצאות בקומת התחתונה של מרכז הקניות Broadmarsh, יש חניה בתשלום( אפשר לקבל החזר בכניסה למערה).

שעות פתיחה:

שני-שבת 17.00-10.00, ראשון 17.00-11.00

זמן הביקור כ40 דקות.

המערות נפתחו כאטרקציה לקהל ב1994 . מקורן במאה ה-13.ב1960 החלו לבנות מרכז מסחרי גדול, והמערות כמעט נעלמו לטובת הקדמה והפיתוח. כיום האתר משתמש באמצעים אודיו-ויזואליים להמחיש את החיים בתקופות קדומות .נוטינגהם הייתה מרכז של כריית נחושת מהמאה ה15-16.

הנדונים למוות- Condemned או  ה Galleries of Justice

Shire Hall
High Pavement
Lace Market

שעות פתיחה: שישי-ראשון , 17.00-10.00

 

 תיאור של בתי המשפט ותהליך הענישה, מוצג  באופן מוחשי למדי

הגלריות מאפשרות מבט ב300 שנה של פשע, עונשים וחוק. בעבר המבנה שימש כבית כלא בתקופה הויקטוראינית, כולל צינוק. במקום היה גם בית כלא נפרד לנשים כולל חדרי אמבטיה ומכבסה וגם תחנת משטרה. אין ספק שהיה מבנה רב תכליתי.

Ghost Walks

 מסלול הטיול המקורי בעקבות הרוחות של העיר, בחלקים העתיקים יותר של המבצר, מרבית המסלול קל להליכה ,למעט המערות בסופו של המסלול.