באת' Bath

עיר שהיא מורשת היסטורית חיה ונושמת. כאשר הרומאים כבשו את אנגליה לפני 2000 שנה , הם הביאו את הרגלי החיים שלהם לכאן. כולל את המרחצאות. המרחצאות הרומאים, בבאת' עדיין במצב מעולה. השימוש במים טרמיים ממעבה האדמה יחד עם בריכות פתוחות וסגורות, מוקפות באכסדרות של עמודים היה מקובל מאד עד ימי הביניים הסגפניים. עם פריחתה של תרבות אחרת, המלכה ויקטוריה בעצמה ורבים מחצרה נהגו לנפוש כאן "בשביל הבריאות" והעיר צמחה.

אבל לא רק מרחצאות בנו הרומאים,אלא גם מקדש לאלה מינרווה, שהיא כמובן אלת הבריאות.

באת' היא אחת מהערים שנבחרו כערי שימור בינלאומיות. היופי שלה אינו דווקא במרחצאות המפורסמים אלא (לטעמי) בשטח הפתוח, בגנים הנהדרים והרחובות העתיקים. גנים יפים בעיר הם Henrietta Park וגם לא פחות Sydney Gardens, שהמקומיים מספרים כי אפילו ג'יין אוסטין בחרה אותם כמקום מועדף לטיוליה היומיים. אם תגיעו לשם,שימו לב לגשר ה"סיני" ולתעלת המים. לא רחוק מהכנסייה ,גנים יפים Parade Gardens. ואי אפשר לשכוח את המלכה ויקטוריה שקדמה את העיר, וקיבלה "סט "של גנים על שמה.

אתרים שלא כדאי לפספס בעיר

המרחצאות הרומיים

העיר באת כמובן ידועה במיוחד במרחצאות הרומיים העתיקים.הם הביאו אותם מרומא כאשר כבשו את אנגליה לפני 2000שנה. מדהים לראות שכבר אז השתמשו במים זורמים. המרחצאות עדיין במצב טוב מאד יחסית לעתיקות. מים חמים מהמעיינות הטרמיים, זורמים בצינורות אל ברכות גדולות פתוחות.

 

 

המרכז של ג'יין אוסטין

סופרת שכתבה לא מעט על העיר. אם יש ילדות רומנטיקניות שמכירות את הספורים, כדאי. אם לא-חבל על הזמן. המרכז ממוקם על לב ליבה של העיר והמבנים הגריאוגריינים היפים. מאד קרוב למוזיאון הדואר התצוגה מראה את חיי הסופרת ,משפחתה , סרט וידאו עשיר , וחנות מזכרות כמובן. הביקור במקום מלווה בהדרכה מקומית.

 

 

 

מוזיאון התלבושות

 (לא לפספס אם אתם עם ילדה אחת אפילו. כל אישה ובת, ) מוצאת עצמה נלהבת לעושר התלבושות מהמאה ה-17 והלאה. דגש כמובן לאופנה הויקטוראנית, ולגיבורתיה של ג'יין אוסטין.המוזיאון מכיל אוסף עשיר למדי של מעל 400 שנות אופנה.אחד האוספים היפים מסוגם בעולם כולו. מעל 150 תלבושות מיוחדות ופשוטות, מראות את חיי הילדים, גברים ונשים בעבר. מעניין לראות כיצד האופנה הכתיבה את אורח החיים, או שמא להיפך?

מוזיאון הדואר   

הבול הראשון נשלח מבית הדואר בבאת בשנת 1840. במוזיאון תוכלו לראות בולים ובולים ובולים,ואפילו את השחזור המדויק של בית הדואר המקורי.

לא סתם נבחרה באת' להיות העיר המציגה את תולדות הדואר החל מהתקופה הרומאית ועד ימינו,שיטות שונות, אביזרים אחרים. אבל אולי החלק המרתק ביותר הוא חדר סרטי הוידאו ,המציגים דואר לתקופותיו.

הבית של סאלי לון

פתוח 18.00-10.00 מדי יום, ימי ראשון נפתח רק ב11.00

 למעשה הבית העתיק ביותר בעיר, משמש כבית קפה (מעולה) שעדיין אופה באותן שיטות מיושנות ומוזיאון בו נמצא המטבח הישן שבו סאלי השתמשה לפני יותר מ-300 שנה. מדהים. ולילדות במיוחד

סאלי הייתה מהגרת מצרפת שנגיעה לבאת' לפני יותר מ300 שנה.היא הייתה צריכה להתפרנס והחלה לאפות עוגות ולחמים ישנים, הלחם נקרא כיום על שמה. במרתף הבית (אפשר לבקר) היכן שאוכסנו שקי הקמח , נמצאות עתיקות רומיות