דורדון-פריגור

האזור נמצא לחופה המערבי של צרפת,
למרות שבלב האזור שרידים רומים רבים, הרי המאפיין הבולט של האזור הם השרידים הפרה הסטורים,של ימי האדם הקדמון -איש קרו מניון למען האמת כ -50 מערות פרה היסטוריות מצויות באזור, המפורסמות שבהן, מערת לסקו, ומערת פונט דה גום. האבן הדומיננטית היא אבן הגיר, ממנה בנויות הערים והעיירות המדהימות,וממנה נחצבו המערות העתיקות
שני נהרות , הדורדון ווזר זורמים במחוז זה.

עיר המחוז של הדורדון Sarlet La Caneda וביקור חובה בשוק השבת שלה.
המון כפרים קטנים ועיירות קסומות כמו Limeuil , La Roque Gageac ורבים אחרים
Domme או Beynac או Les ayzies de tayac בו נמצא המוזיאון לפרה היסטוריה או אתר אחר פרה היסטורי סלע סן כריסטוף או פארקים פרה היסטוריים הכוללים גם דינוזאורים מפלסטיק, או אתרי אדם קדמון אחרים,טירות סלע רבות שנים ומסלולי הליכה לאורך הממצאים שנותנים לנו את התחושה שעוד שנייה איש המערות מתיישב איתנו לארוחת בוקר.
טירות ומבצרים מרשימים כמו Castelnaud או טירת מילאנד ומוזיאון הציפורים הטורפות,או גני ארמון מארקסאק ועוד אין ספור עיירות גנים נהרות טירות שווקים.

נהר הדורדון שהיה לאורך זמן הגבול בין אנגליה וצרפת. נהר הדורדון שכולם הפליגו בו החל מהגאלים, הרומאים, הערבים, הויקינגים המפחידים, הקתרים נמלטו בו, האנגלים מיהרו בו לכבוש, ובזמן מלחמות הדת –כולם הפליגו בו. הוא היה נהר של מלחמות.אבל יותר מכל היה נהר של מסחר שקישר את האוקיינוס האטלנטי ובורדו למרכז צרפת.
כיום הנהר משמש לפעילויות מים, אם זה שיט בקאנו, רפטינג או סירות מקומיות עתיקות יומין

עמק הדורדון רצוי שיהיה מרכז מסלול הטיול,אם כי גם חבלים אחרים שווים ביקור-זה המיטב. פעם נקרא כל המחוז על שמו כיום הוא נקרא פריגור. הצרפתיים הציוריים קראו לחלקיה השונים של פריגור בצבעים- פריגור האדומה, בגלל היין שהיא מייצרת, פריגור השחורה בגלל עומק היערות הכהים,פריגור הלבנה ופריגור הירוקה על שם הירק הרב.
בעבר נלחמו כאן עד חורמה האנגלים בצרפתים,אבל כיום ניתן לטייל בכל צורה אפשרית בין אם בשיט, באופניים ,על גבי סוסים או ברכיבה על חמור ...וכמובן ברגל.

האוכל של המחוז, יש האומרים הטוב ביותר בכל צרפת. החל מאווז על כל סוגיו, אגוזי המלך, עוגות האגוזים הידועות , תותים, ובשר ...בשר..צלוי ,מבושל, כמעט נא, לכל צורותיו ומינו.
אזור שופע אתרים,כפרים ופעילויות לכל גיל. מתאים מאד לחופשה משפחתית או זוגית רומנטית ,אידיאלי ללינה של "מקום אחד" וממנו לצאת לסיורים וטיולים בסביבה, ולחזור בערב לארוחה טובה כמו שרק אנשי פריגור יודעים להכין
או עם סל מלא קניות מהשווקים הצבעוניים וארוחה כמו שרק אתם יודעים להכין עם מיטב המוצרים הטובים המקומיים.

ואפשר גם ללון בבתים,חדרים ואפילו ארמונות

רוצים סיוע בתכנון הטיול, מה לעשות מתי? איך לא לפספס את יום השוק ה"נכון"? היכן נכון לטייל עם ילדים והיכן משכירים אופניים לטיול?

אפשר לפנות ליונית
yonit@yonitour.co.il