סארלה לה קנדה-sarlet la caneda

הצבע הצהוב של סלעי סרלה,ויופי הבתים מתקופת הראנסנס הופכים את העיר בת 11.000התושבים לאחת היפות בצרפת,ובוודאי בדורדון. כל חנות שלישית מוכרת פואה גרא,
נצא לטיול ברובע העתיק השומר להפליא עם בתיו מהמאה ה15.ממש מבוך של סימטאות,כמובן שלא נפספס את "פנס המתים" השוק של שבת בסארלה חוויה מיוחדת.
במקור העיירה, הייתה כנסיה בנדיקטית בדרך לספרד,רק במאה ה13 החלו להקים כאן התיישבות של ממש . 1299 נחתם "ספר השלום" שהוא מסמך בין תושבי העיירה, הכנסייה והמלך.ב1317, האפיפיור ג'ון 22, ביטל את ה"ספר".המאות הבאות היו תקופת הזהב של העיר.אבל מלחמת מאה השנים עם אנגליה פגעה קשות באזור כולו, תושבי העיר נמלטו ברובם, ושנים רבות חלפו עד ששוקמה העיר.לא בכדי בנויים חלק מהבתים בסגנון מעורב, כאשר היסודות מלפני מלחמת מאה השנים והקומות העליונות בסגנון רנסאנס מאוחר.


לשכת התיירות: בכיכר ליברטה בhotel de maleville(שהוא צרוף של 3 בתים)
זמן ביקור: במשך היום לפחות שעתיים, בשבתות –חצי יום,מומלץ לבלות ערב בעיר המוארת.
הקתדראלה
הקתדראלה הנראית לעין של העיר, ממוקמת על חורבות כנסיה מהמאה ה12, ונבנתה במאה ה17. לא בכדי נמשכו עבודות הבניה שלה לאורך זמן.כי בניה עולה כסף רב ותושבי העיר התקשו לממן את עול המיסים. לכן היא נבנתה ב"הפסקות". לצידו אולם התיאטרון המקומי שפעם היה הבית של הבישוף.


פנס המתים lanterne des morts
בקצהו של הגן על הגבעה ניצב מבנה עגול, דמוי פנס מהמאה ה-17.הוא נקרא "פנס המתים" האגדה מספרת כי האור שבפנס מאיר את הדרך למתים.

והשוק שאסור לפספס