אבלון Avallon

השם של העיירה אבלון לקוח מהמילה הלטינית ABALLON, כמקום שחולש (תצפית) על כמה עמקים סמוכים. בתור שכזה שימשה העיירה מאות שנים כמקום מבצר צבאי. הביצורים הראשונים נבנו בה במאה ה-10, הנאמנות של התושבים הייתה תחילה לכתר האוסטרי, ומאוחר יותר לדוכסות בורגונדי. העיירה עצמה ברבות השנים נשרפה לעיתים, וסבלה מהמגיפות הקשות שפקדו את אירופה של ימי הביניים.
לשכת התיירות: Grande rue de aristide Briand בבניין פינתי לפני כנסיית סנט לאזר.
מלון שני כוכבים ומסעדה שלא שוכחים- Le capuins (בקרבת הרכבת והכיכר המרכזית).
טיול בעיירה-ללא ביקור במוזיאון,יערך כשעה לערך.
נחנה קרוב למרכז העיירה (לא בעיה). נרד ברגל ונתחיל את הסיור בכיכר הראשית, כיכר וואבן בצידה פסלו של וואבן, עבודתו של ברתולדי. מול הכיכר ניתן לראות את כנסיית סן מרטין, שנוסדה ב1664, והוגדלה ב1887, אם תבחרו לבקר בה שימו לב לקפלה הגבוהה מצד שמאל.
ממש מול הכנסייה הגדולה, באותו רחוב Rue de lion נמצא בית הקולנוע של העיירה (דובר צרפתית בלבד). המבנה הישן היה בעבר מנזר צמוד לכנסיה, (1633), לצידו ישנה אנדרטה למתי מלחמה על ידי פסל בן העיירה. משם ניתן להמשיך טיול בטיילת הצמודה.
אם לא בחרנו לרדת בטיילת, או חזרנו מהטיול בה, נשוב לכיכר וואבן (מרחק פעוט), נלך ברחוב המרכזי גראנד רוי Grande rue de aristide Briand, נעבור ליד בית העיריה- הוטל דה ויל, מולו נמצא מגדל Tour de l Escalier שנבנה במאה ה-15 לצידו של בית ששימש בזמנו את הדוכס של בורגונדי, הוגו הרביעי, שגר כאן מהמאה ה-13. (מול בית העירייה).


Musee du Costume
Rue belgrand 6
שעות פתיחה: מדי יום 12.30-10.00 ו17.30-13.30.
כניסה בתשלום.
מוזיאון קטן מלבב של בובות שעווה המציגות את התפתחות הלבוש והאופנה, בדגש על האופנה הצרפתית כמובן. המבנה עצמו בו ממוקם המוזיאון מהמאה ה-17, ובקומה התחתונה שלו הייתה קפלה לתפילות , שהיא כיום חלק מהמוזיאון עצמו.
הביקור במוזיאון מלווה בהסברים של אחת הקשישות המנהלות אותו בצרפתית, גם אם לא מבינים מילה מדבריה. לחובבי נוסטלגיה-אתר חובה.

כנסיית סנט לאזר Saint Lazare
כנסייה עם חזית רומנסקית מובהקת. הכנסייה המקורית הוקדשה ל- "גברתנו" מהמאה ה-9, על בסיסה נוספו מבנים נוספים, הכנסייה הנוכחית היא מהמאה ה-11, ויש הטוענים כי נמצאות בה עצמות שנלקחו מצידה האחורי של הגולגולת של סנט לזרוס, הקדוש הנוצרי. העצמות הללו היו סיבה טובה לצליינים נוצריים לפקוד את המקום, עד שהיה צורך להגדיל את הכנסייה. (לזרוס מגן הצרעת ומחלות אחרות גם).

מגדל השעון Tour de l horologe
נבנה ב1425 במקום שהיווה את אחד משערי הכניסה של העיירה. המראה מגובהו של מגדל הפעמונים הוא למרחקים גדולים ויפה. עד המאה ה-18 העירייה של אבלון הייתה מקיימת את ישיבותיה בקומה הראשונה של המגדל.
לצידו של מגדל הפעמונים נמצא המוזיאון המקומי המכיל תצוגות ארכיאולוגיה ואמנות מקומיות מאד.