מקון Macon

עיר נחמדה, בת 38.000 תושבים, לגדות נהר הSaone. נמצאת די קרובה לליון (ששייכת כבר לחבל ארץ אחר לחלוטין) ומרחק דומה מChalon שהוא בעיבורו של חבל בורגונדי.
העיר הייתה מרכז של סחר יין ותעשיית תאורה מרהיבה. לאורך הנהר, עשרות בתי קפה נעימים, אל תצפו למראות נשגבים, כל מה שתוכלו למצוא היא אווירה נעימה, קפה טוב ובקיץ גם פסטיבל ג'אז.

לשכת התיירות: Rue carnot 187

בעיר נמצא מוזיאון לזכרו של משורר צרפתי Musee Lamartine.
שעות פתיחה: שני, רביעי-שבת 12.00-10.00, ו18.00-14.00.
אחד המשוררים הצרפתים הרומנטיקנים ונוגה דעות ידוע. מעבר לקריירה המרהיבה שלו בכתיבה, הוא גם נשא מישרות פוליטיות והיה אפילו שר בממשלה הצרפתית לאחר 1848, והיה מעורב בכינונה של הרפובליקה השנייה בצרפת.
המוזיאון מכיל כתביו, שיריו ועיקרי דעותיו הפוליטיות.


הגשר Pont st Laurent

מקון הייתה עיר גבול עד 1601 והסכם ליון, קיומו של גשר החוצה את הנהר בעיר כגון זו היה הכר חי למטרות הגנה. הגשר הראשון נבנה בעיר ב1077 ומאז שוחזר פעמים רבות. ממנו ניתן לראות מראה ותצפית נוף מוצלחת של האזור.

Maison du bois dore Ursulines

שעות פתיחה: שני, רביעי-שבת 12.00-10.00, ו18.00-14.00.
ממוקם במנזר מהמאה ה-17. זהו אולי האתר המרתק ביותר בעיירה, בית עץ מיוחד במינו מכיל אמנות גאלו רומית, אמנות ימי הביניים ואמנות מקומית.
כמו כן בעיר מוזיאון מקומי של תעשיית היין. במקום מתקיים גם היריד השנתי הצרפתי הלאומי של ייצור היין, פרטים יש לברר בלשכת התיירות.

אבל הסיבה העיקרית לבקר במקון, אינה כלל העיירה החמודה בפני עצמה, אלא הביקור ביקבי היין הפזורים לאורך ההר.
רכס הMaconnais לא מתנוסס לגובה עצום. הגבוה ביותר ברכס הינו פחות מ800 מטר אפילו. הוא משתרע מערבית לעמק נהר הSaone. כל המסלול בקושי 20 ק"מ בין מקון ועד Tournus, אבל הגבעות הגבוהות, מול העמק, היין המעולה (בעיקר הלבן) והנופים, פשוט עושים יום של כייף.
בלשכת התיירות בעיר ישנה אפשרות לקבל חוברות מסלול לטיולים שונים באזור, הן ביקבי היין, טיולים ברכס ההרים, ברכב וברגל.