נים Nimes

בגבול שבין פרובנס ולנדוק-רוסליון נמצאת העיר נים, בת 136.000 תושבים. אחת הערים שהייתה עיר רומאית מפותחת, התוצאות נראות בכל פינה בעיר ולמעשה היא אחת הערים עם האתרים המשומרים הרומאים היפים ביותר באירופה כולה.
העיר הייתה אחת הראשונות שפיתחה את תעשיית הטקסטיל, האריג ממנו עשוי הג'ינס "דנים" הינו שיבוש של המילה "דה נים" כלומר האריג של נים. ואכן מכאן יצא האריג המחוספס לאמריקה כביגוד של עבדים.
מוקדי העניין בעיר יהיו שלשה– הארינה, הבית המרובע וגני המזרקה.
האתרים המרכזיים:

הארינה
כניסה בתשלום. ישנה אפשרות לכרטיס משולב לארינה ולמגדל בגני פונטיין.
נמצאת בהצטלבות רחובות שדרות ליברסיון וויקטור הוגו.
מבנה עגול, עצום מימדים, אחד מהמשומרים היטב (לפחות כמו הקוליסאום ברומא), חזיתו מקומרת, לאחר ששלטון הרומאים נחלש, הפכה הזירה למבצר ומאוחר יותר למגורי העניים של העיר. רק בראשית המאה ה-19 הוחלט לפנותם ולהחזיר עטרה ליושנה.

הבית המרובע Maison Carree
הבית המרובע. הנמצא בלב העיר העתיקה. נבנה על ידי הרומאים כמקדש במאה החמישית לספירה. הוקדש לקיסר אוגוסטוס. מדהים לראות את הפרופורציות המושלמות בבניה. לא פלא כי נפוליון, בתחושתו כי נועד להחליף את קיסרי רומי, העתיק את דוגמת מבנה הבית לכנסיית מדליין בפריז.

גני המזרקה Jardin de la fontaine

זהו הגן הציבורי הצרפתי הראשון. נבנה ב1750, צפונית למרכז העיר רחוב ז'אן ז'ורס.
מתקדמים בשדרה לרחבת אנטואן ממנה נפתחת טיילת פונטיין, שורות של עצים ובמרכזה תעלת מים רחבה, עם ברווזים כמובן. לקראת סיום הטיילת מבחינים במזרקה גדולה, ממנה פונים אל גן המזרקה. הגן עצמו מבותר בתעלות מים, בריכה מקושתת בפסלים ומזרקות קטנות, בנוי מפלסים .