רוק אמאדור Rocamadour

רוק אמדור, הינו אתר התיירות השני בחשיבותו בצרפת (אחרי פריז, כמובן). המבצר הוא סמל לכוחה של האמונה. סמל זה נשאר משך 900 השנה האחרונות ללא שינוי.
מתנוססת כ490 מטר, על צוק גבוה המשקיף על קניון צר, בנויה לאורכם של הקצוות החדים של הצוק .קרויה על שם סנט אמדור.
סיפורו של הכפר מתחיל ב1166, כאשר במקום נמצאה גוויה משומרת היטב לא רחוק מהכנסייה המקומית. האנשים בתקופה זו של ימי הביניים, היו זקוקים לניסים, והאמונה המקומית טענה שזו גופות של אמדור הקדוש, ובכוחו לחולל ניסים. האמת היא שאמדור היה בעלה של ורוניקה הקדושה, שמחתה את אגלי זיעתו של ישו בהליכתו בדרך הייסורים אל הצליבה. לא הגיוני שבן דורו של ישו המתין במצב של גוויה 1000 שנה. אבל לאגדות זה לא משנה. המקום הפך להיות אתר עליה לרגל למחפשי ניסים ובריאות.
עוצמה נוספת קיבל האתר בגלל מיקומו על הדרך לסן דיאגו דה קומפוסטלה בספרד, לשם היו הצליינים עולים לרגל.


המקום הלך והתפרסם, ואפילו הנרי השני מלך אנגליה שהיה נשוי לאלינור מאקוויטן, נסיכה צרפתייה, נרפא כאן מחוליו, וגם הוא כרע כאן ברך לפני המדונה השחורה בכנסיה.
העולים לרגל היו עולים במדרגות, המחמירים שבהם היו עורכים את כל המסע על ברכיהם. לאורך המדרגות מסומנות תחנות ה"ויה דה לה רוסה" של ישו בירושלים.

הסיור באתר כולל ביקור בכנסיה, שוטטות ברחוב הראשי של הכפר, ביקור בכפר הסמוך הצמוד הוספליטה, וכן ביקור בשמורת נשרים, פארק קופים, ועוד אטרקציות לרשותכם.
לשכת התיירות בבית העיריה- Hotel de ville.

אתר מידע וירטואלי