ברמן Bremen


נמצאת כ120 ק"מ דרומית להמבורג ומרחק זהה מהנובר, העיר השנייה בגרמניה שהייתה בעלת נמל אדיר(אחרי המבורג) איך שמגיעים אליה רואים את הקשר שלה לים. העיר שימשה עיר מסחרית משמעותית וריח הקפה,תבלינים,ופירות טרופיים מגרה את הדמיון ונותן תחושה של עיר בינלאומית.
היא הייתה עיירת דיג קטנה לשפכו של הנהר, הפכה לנוצרית אפיסקופלית ב787. כבר במאה ה-11 ברמן הייתה מוכרת בתור "רומא של הצפון". במהלך ימי הביניים הייתה חברה משמעותית בבירת ערי ההנסה למסחר ימי.ב1646 הפכה לאחת משלש הערים האימפריאליות, ונשארה אחת מערי הנמל החשובות של אירופה כולה.


כיכר השוק
אחת מכיכרות השוק היפות ביותר באירופה.מבנים היסטוריים, כוללים את בית העירייה מ1405 ,קתדראלת סנט פיטר(1042) לשכת המסחר,ועוד בתים מימי הביניים.בית הפרלמנט המודרני Haus der Bürgerschaft.


מדרחוב Böttcherstrasse
מדרחוב שמתחיל בכיכר מרקט ומגיע עד לנהר בקצהו האחר,אבל הוא קצר וצר.פעם זו הייתה סמטה מוזנחת וענייה, עד שסוחר הקפה (יצרן קפה האג) החליט להפוך אותה לרחוב האמנות של העיר ואכן הרבה גלריות מוקמו כאן,וגם בתי יין.
Schnoor
רחוב שנור הוא הרחוב המעניין של העיר העתיקה. זה היה בעבר רובע מגורי הדייגים. הבתים שופצו והפכו כיום להיות אטרקציות תיירותיות