דרך האגדות של האחים גרים

מסלול מפרנקפורט וצפונה מ Bremen ל Hanau ארצם של האחים גרים. הדרך לאורך 450 ק"מ במקומות בהם חיו האחים גרים וסופרו האגדות. חלק ניכר מהיעדים הן עיירות קטנות שבהן מוזיאון קטן או אתר הנצחה כזה ואחר לסיפור האגדה שלהן. אין סיבה או צורך לבקר בכל היעדים, כדאי לבחור את אלו המעניינים אתכם יותר,האגדות שמדברות אליכם יותר, העיירה שנמצאת טוב יותר על ציר הטיול שלכם.
אזהרה- אפשר לקבל "רעלת אגדות" ולכן כדאי ומומלץ לשלב במהלך המסלול גם עיירות ואתרי טיול שאינם חלק אורגאני מהמסלול של האגדות אלא נמצאות בקרבת מקום ומאפשרות גוון המסלול.


Hanau
במרכז העיירה פסל ברונזה לדמותם.של האחים גרים שהוצב כאן ב1898.במקום מוזיאון בובות
Gelnhausen גלנהאוזן
בירתה של האימפריה הרומית הקדושה.מרכזו של העולם המערבי. אולי כי העיר הייתה עירו של ברברוסה ואילו פרנקפורט עירם של אנשי הדת וקיסרים אחרים. היום זוהי עיירה קטנה עם ריח של פעם,רחובות צרים, ועיר עתיקה שרוחות העבר משוטטות בה. כים מתקיימים בעיר כ-6 מסלולי טיולים "היסטוריים"
כדאי לראות את Hexenturm מגדל המכשפה
מוזיאון עינויים מלבב
טירתו של ברברוסה.
שטיינאו Steinau an der Strasse

העיר שימרה את האווירה היסטורית. העיר התפתחה כעיר מסחר קטנה בימי הביניים כי הייתה על קטע הדרך המרכזית בין פרנקפורט ולייפציג.ניתן לראות בה את בית האחים גרים.טירה ובה גם תיאטרון בובות.
העיר המרכזית קסל
עיר מאד מסחרית ושווה עצירה קצרה ובעיקר בשוליה.

Bodenwerder בודנוורדר
עירו של הברון מינכאוזן. הוא התגורר בבית שהיום הוא בית העירייה המקומית ושם נמצא גם מוזיאון מינכהאוזן,במקום גם פארק שעשועים לילדים.


המלין Hameln
הספור החל ב1284 עת העיר סבלה ממכת עכברים קשה. הם הזמינו לוכד עכברים מנוסה שהוביל את כל העכברים לטביעה בנהר. אבל תושבי העיר לא שילמו לו על עבודתו כמובטח והוא הפעיל את קסמי חלילו והוביל את כל ילדי העיר כמו עכבריה, אחריו והם לא שבו יותר לבתיהם והוריהם.
כנראה שהיה אירוע אמיתי של הגירה מהעיר והתאריך מוגדר 26.6.1284 ומצוין בחזית אחד מבתי העיר,הבית הקרוי ביתו של לוכד העכברים.
Hochzeithaus בית החתונות- בו יש שעון Glockenspiel עם מנגינת פעמונים והופעה של דמויות בגמלון הבית.
בימי ראשון של הקיץ בשעה 12.00 יש הצגה מול בית החתונות Hochzeithaus, של ספור החלילן מהמלין (כחצי שעה)


 

סרטון של הופעת החלילן וגניבת ילדי העיר

אפשר לבקר את מקס ומוריץ, את החתול במגפיים, יש מסלול מיוחד ל"כיפה אדומה" ,אפשר לטייל ביער של היפיפייה הנרדמת ועוד הרבה אגדות ויעדים.


אפשר לצרף ביקור בדרך האגדות לטיול באזור פרנקפורט, לאזור ריין ,או לחבלים אחרים של טיול במרכז גרמניה.

מתלבטים אם מתאים למבוגרים ללא ילדים?
לא יודעים על איזו עיירה לוותר ואיזה טירת אגדות שווה ביקור?
מה עושים חוץ מאגדות ?
ניתן לקבל ייעוץ