אי המוזיאונים

הגלריה הלאומית הישנה Alte nationalgalerie
הכניסה מרחוב Bodestrasse
כניסה בתשלום: יש אפשרות לכרטיס במשלב מספר מוזיאונים
מציד אוסף יוצא מהכלל של אמנות מהמאה ה18-20 ציורים ופסלים, וגם מארח תערוכות זמניות. בין האמנים המוצגים- סזאן, דגה, רודין ואחרים.

המוזיאון הישן Altes Museum
הכניסה מרחוב Laustgarten

בניין ניאו קלאסי בצד צפון של כיכר מרקס אנגלס.משמאל לחזית הקתדראלה . זהו המוזיאון הציבורי העתיק ביותר בעיר.נבנה ב1830-1824 חזיתו ,כיכר עגולה המציגה פסלים יוונים. מכיל אומנות מזרח גרמנית מהתקופה שלאחר המלחמה, וכמובן אוסף גדול של אמנות מהציירים הדגולים ועד ימינו. כאן גם ניתן למצוא מטבעות ישנים ועתיקים מכל הסוגים-מיועד לחובבי הנושא במיוחד.

מוזיאון פרגמון  Pergamon Museum

כניסה מרחוב Kupfergarben
גם אם אתם לא חובבי עתיקות. את המוזיאון הזה אסור להפסיד!!!!!
אחד מהמוזיאונים הדגולים של אירופה כולה. שמו כמובן על שם העתיקות היווניות, של המקדש של פרגמון שנמצאו בטורקיה ומשויך למאה השנייה לפני הספירה.מדהים לחשוב על הארכיאולוגים הגרמנים של המאה ה-19 שליקטו חרס לחרס והעבירו את הכול לברלין.או איך הם הצליחו להבריח אוצרות כל כך גדולים מבלי שנתפסו והוענשו?
בקומת הקרקע רהיטים, וחפצי עתיקות-מתרבויות שונות, התעניינות מיוחדת זוכה כמובן המזבח מפרגמון ,אחד מפלאי העולם העתיק מ160 BC הוא היה במקדש אתנה ופוסל לכבוד זיאוס. מוצג אחר מעורר עינין רב הוא שער העיר מילטוס מהמאה השנייה לספירה, בתקופת אדריאנוס. אוספים חשובים אחרים: המוזיאון האסיאתי- אמנות בבל ואשור,פריטים מימי נבוכדנצר. עמוד ניצחון מ 680BC ועוד. המוזיאון האיסלמי מרשים,אבל הפריטים פחות עתיקים .כמו כן אוסף של מזרח אסיה ופריטי קרמיקה סיניים בני 4000שנה.

בודה מוזיאום Bodemuseum
כניסה מרחוב Monbijou brucke
עתיקות מצריים ,עתיקות ביזנטיות וחפצים מהנצרות הקדומה ביותר. אוסף של פסלים, ואסף מטבעות עתיק, כמובן שהספינכס מושך תשומת לב רבה בהיותו בן ה1500BC, כמו כל תרבות הקרובה המצרית המהממת. אוסף הפפירוסים.
ובלי שום קשר למוצגים אלו יש במקום אוסף אמנות איטלקית מתקופת הראנסנס.

מוזיאון העתיקות Antikenmuseum
הגעה: U-Bahn and S-Bahn station Friedrichstrasse
S-Bahn station Hackescher Markt
שעות פתיחה: שני –חמישי 18.00-10.00 סופי שבוע 18.00-11.00 ימי חמישי פתוח עד 22.00
כניסה חינם
המוזיאון מכיל כלים מתקופת הברונזה, ועתיקות יווניות ומצריות מהתקופות שלפני הספירה.כמו גם אוסף תכשיטים עתיקים ומטבעות.