נפת זילנד

הנפה הדרום מערבית של הולנד, גובלת בבלגיה . כשמה כן היא- ארץ הים, ועד לפני מספר שנים היו מעבורות דרך התעבורה המקובלת כאן. הנפה דלילה באוכלוסיה וגם הערים שלה קטנות יחסית,מידלבורג היא עיר הבירה המחוזית. חלקים רבים מהנפה הם מתחת לפני הים.
עד 1953 הייתה נפה די זניחה,אבל השיטפון הגדול של אותה השנה שגרם למותם של 1800 נפשות ,בניית הפולדרים והסכרים אפשר אורח חיים אחר לחלוטין. מעניין לבקר באתר הדלתה הדרומית המלמד את תהליך ייבוש הים וגם מהווה יעד שעשועים חביב. היום הנפה מאד תיירותית ורוב התיירים מגרמניה הנופשים לאורך חופי הים הקרירים.
הפרובינציה הייתה נקודת עימות בין דוכסי הולנד ודוכסי פלנדריה לאורך שנים עד 1300 אז דוכסי הולנד תפסו בעלות על הנפה, ומאז-היא שייכת להולנד. ב1432 היא הייתה חלק מהדוכסות "ארצות השפלה" תחת חסות בית בורבון,ומשם הצטרפה לשבע הפרובינציות ההולנדיות ,נשלטה על ידי בית האבסבורג הספרדי והייתה אחת הפעילות ב"איחוד אוטכרט" שהוביל ליצירת האומה ההולנדית, לפחות חלק ניכר משטחה של הנפה היום היה שייך להולנד והיתרה לפלנדריה (בלגיה של היום) .למעשה כנפה היא נוצרה רק לאחר הסתלקותו של נפוליון בראשית המאה ה-19.
מידע נוסף על האתרים האלו ואחרים בנפת זילנד תוכלו למצוא בספרי בלגיהולנד –טיולי משפחות