שיגעון הצבעונים
הולנד היא ארץ הצבעונים, ולא שפרחים אחרים חסרים בה. המילה tulip מקורה במילה תרבוש בטורקית, כמו שהצבעוני מקורו בכלל בטורקיה. השגריר הטורקי הביא את הצבעונים במתנה להולנד ב- 1550, ותוך מאה שנה נכנסה הולנד כולה ל"טוליפ-מאניה" - שיגעון הצבעונים. כולם קנו פקעות ושתלו והצמיחו, ורבים גם התעשרו, עד שמחלה פגעה בצבעונים ואותם אנשים נותרו חסרי כל. זה היה כמו במשבר הכלכלי בארצות הברית ב-1929, בין לילה אנשים איבדו את כל רכושם.
מאז פותחו 5,000 סוגי צבעונים, שכמחצית מהם מוכרים נמכרים בהולנד, ועד היום יש משוגעים לדבר שקונים פקעות נדירות במחירי עתק.


איפה רואים פרחים בהולנד
גני הצבעונים קאוקנהוף (Keukenhof), 30 קילומטרים דרומית-מערבית לאמסטרדם, משתרעים על שטח של 320 דונם. הם פתוחים למבקרים רק חודשיים באביב (אמצע מרץ עד אמצע מאי) ונחשבים לאתר התיירות הפופולרי ביותר בהולנד והמצולם ביותר בעולם.
בורסת הפרחים אלסמייר (Aalsmeer Flower Auction), ליד אמסטרדם, פתוחה כל השנה.
שוק פרחים צף Bloemenmarkt
אפשר לראות באמסטרדם.
נמצא בסמוך לכיכר מונטפליין (כיכר מגדל המטבעה) על שפת תעלת סינגל. הוא ממוקם על רפסודות צפות /משטחים צפים הקשורות אל הרציף ומוכר את כל סוגי הפרחים,הפקעות והחומרים כולל ה"אסורים". בעבר התעלה שימשה כדרך תעבורה ולכן לגדותיה התקיים המסחר. כיום נסללו כבישים גם בעיר התעלות,והשוק הצף נשאר כפריט היסטורי פולקלוריסטי.
מירב התהלוכות מתבצעות באפריל/מאי או סוף אוגוסט/ספטמבר. התאריכים משתנים וכן מיקום התהלוכות ומסלולן. התהלוכות הן חגיגה של צבע וריח. מכוניות ,עגלות, מקושטות פרחים נודדות בתוואי של מסלול מוגדר במהלך יום-שלשה ימים בעיירות סמוכות. האירוע מהווה חגיגת פולקלור מעבר לעצם המצעד הצבעוני.