לומברדיה Lombardia

הָמחוז של צפון איטליה, גובל בכמה מחוזות איטלקיים, וגם בשוויץ. הוא הנפה העשירה ביותר באיטליה ונחשב אחד המחוזות העשירים של אירופה כולה.
היא מהווה יעד מסחרי מספר 1 באיטליה ומילאנו בראשה.
פרט למילאנו החשובה, היעדים המרכזיים לטיולים באזור אלו האגמים קומו וגארדה על כל שלל האפשרויות לבילוי וטיול.
שמו של המחוז משבט הלומברדים (בעלי הזקן הארוך–לונג בירד) שהגיעו לכאן עם נפילת האימפריה הרומית, ונשארו מאז.
אבל הלומברדים לא היו הראשונים פה, קודם היו האטרוסקים, אח"כ הגיעו הקלטים ורק הרומאים עצרו את התפשטותם אל הים. בניגוד לחלקים אחרים באיטליה, כאן היה קשה לרומא לכבוש ורק במאה ה-2 לפנה"ס היא הצליחה להתגבר על המכשול.
הכיבוש היה משמעותי לרומא כדי לפתוח את הדרכים המסחריות אל צרפת של אז וגרמניה.
הנטייה הטבעית של הלומברדיים הייתה כלפי צפון, אל השבטים הגאליים והגרמניים, במאה ה-8 הגיע שרל הגדול-שרלמאן וכמו חלקים רבים באירופה "בלע" את צפון איטליה לממלכתו "הקיסרות הרומית הקדושה" שלא היה לה שום קשר לרומא או לקדושה. הוא מצא שיטה יעילה לשמור את התושבים נאמנים לו, ומינה את האצילים מבתי אצולה גרמניים או צרפתיים וככה האצולה המקומית הייתה למעשה תרכובת זרה (שיטה מקובלת בכל אירופה, לא פטנט מאד ייחודי שלו).
המחוז שהיה עשיר חקלאית וציר תנועה מרכזי התפתח מהר ובמאה ה-12 צבא מקומי גירש את פרדירך השני קיסר האימפריה הרומית הקדושה. הדוכסים המקומיים צמחו ופרחו ובמאה ה-15, דוכס מילאנו היה אחד המשמעותיים בכל אירופה. חשיבותה של מילאנו רק גירתה את בית האבסבורג האוסטרי לנגוס בה והחל מ1525 הדוכס היה מבית האבסבורג. רק כיבושה של לומברדיה על ידי נפוליון בראשית המאה ה-18 הפסיק את השלטון האוסטרי, אבל די מהר ב1815 עם ההסכמים הפוליטיים שניסו להחזיר את הסדר הישן על מקומו, החזירו גם את לומברדיה לידי אוסטריה, מאוחר מדי כי תנועות הלאומיות האיטלקיות כבר החלו לצמוח וכל השאר יסופר בהיסטוריה של איטליה החדשה.

האתר הרשמי

מתלבטים לאן לנסוע? איפה לנחות? כמה אגמים אפשר לשלב בלי לקבל הרעלת מים, איך לבנות את המסלול?