אגם מאג'ורה Lago Maggiore

אולי המפורסם ביותר בין האגמים, אינו הגדול מכולם (גארדה) אבל בוודאי היפה ביותר. נגיש מאד משדה התעופה מלפנזה, שליד מילאנו.
מומלץ לארוך סיור לאורכו דווקא בדרך המים, מהם ניתן לראות את הכפרים והעיירות המקסימים שלחופיו. חלקו הצפוני נמצא בשוויץ. אין הרבה טעם להקיף את האגם ברכב, הכפרים דומים בסופו של דבר והמסלול ארוך. אבל לשיקולכם.
למרות שמרבית שטחו באיטליה, חלקו הצפוני נמצא בשוויץ בכלל- ולשכת התיירות שלו ממוקמת בלוקארנו בנפת טיציאנו (טסין), בשוויץ.


כפר מוכר מאד הוא סטרזה Stresa מול איי בורמיאו. מפורסם בהיותו מקום נופש של אומנים וסופרים מכל רחבי אירופה. חלק גדול מהמלונות מזכירים תקופה שחלפה, וניתן למקם בהם עלילות ספורים ויקטוריאניים רבים. בעיירה חוץ ממלונות, מסעדות, בתי קפה וחנויות לתיירים, גם וילות עם גנים הנושקים לשפת המים. חלקן פתוחות לקהל. שווה להתעניין במקום.


איי בורמיאו Isole Borromee

ההגעה לאיים בשיט מסטרזה. מומלץ להשתמש בשירותי השיט הרשמים ולא "חאפרים" שמחפשים לקוחות תמימים.
אפשר לשוט רק לאחד האיים או לשלשת האיים (איזולה בלה, איזולה מאדרה או איזולה פסקרי).
איזולה בלה (האי היפה) ניתן במתנה לבית בורמיאו במאה ה-15. הם בנו ארמון בסגנון בארוק קישוטי ומצועצע למדי.. פרט לארמון, הגן הפרטי שנבנה סביבו, על אוסף הפסלים והמזרקות, והטווסים הלבנים המסתובבים חופשי בין המבקרים. מדהימות במיוחד המערות שבהם היו יושבים המתגוררים בארמון בימי הקיץ, שכן היו קרירות יותר. מצופות קונכיות וחפצי ים ואמורות לנטוע ביושבים תחושה של צלילה אין סופית מתחת לפני הים. היופי של הווילה והמערות נתון לויכוח כי יש רבים שרואים בהם קיטש בדרגה גבוהה, טעם רע וכו'.
בחצר טווסים משוטטים וגן מדורג עם נוף לאגם.


בנוסף לאיים ניתן לבקר בוילות המקסימות שלאורך האגם, לעלות ברכבל להר הסמוך, בגנים הבוטניים ויתר האתרים היפים.