פדובה Padova

העיר פדובה הנקראת גם Padua, אחת הערים עתירות התרבות והמרכזים הכלכליים של צפון איטליה וחבל וונטו בפרט.
העיר היא עירם של עולי הרגל מדי שנה מגיעים לכאן מיליונים כדי לבקר בבזיליקה של סנט אנטוניו, ובקברו הנמצא בתוכה. הסיבה האחרת לבקר בעיר הם ציורי הקיר של ג'יוטו ,היצירה הכי שלמה שלו .פדובה מוכרת בשל האוניברסיטה שלה. אחת העתיקות באיטליה כולה,(1222) והייתה היחידה באירופה שאפשרה ליהודים ללמוד בה כבר במאה ה-16.
מה שהיה חריג באותה עת.במאה ה-16 העיר הייתה עיר מרכז כלכלי וחינוכי ולמרות שגם דונאטלו וגם ג'יוטו היו מפירנצה, יצירותיהם הטובות ביותר נמצאות בעיר.
העיר נוסדה במאה ה-4 לפנה"ס, שגשגה בתקופה הרומית. ב-602 הלומברדים החריבו את העיר. שנים רבות חלפו עד שהעיר התאוששה. במאה ה- 11 הייתה לעיר מדינה עצמאית. נודעה כמרכז תרבות ואמנות בימי שלטונם של מושלי בית קררה במאה 15. מ-1405 קרוב ל- 400 שנה, הייתה נתונה לשליטת וונציה,עד 1797, שנכבשה על ידי נפוליון כמו מרבית אירופה, אח"כ בידי האוסטרים עד 1866, והתאחדה עם ממלכת איטליה.

אתרים שאסור לפספס בעיר- הבזיליקה של סנט אנטוניו
קברו של ה"קדוש". כאשר אומרים בפדובה "קדוש" הכוונה תמיד אחת-הקדוש אנטוניו. אחד הקדושים האיטלקיים החשובים ביותר. בחדר האוצר בכנסייה אפשר להציץ על לשונו וגרונו של הקדוש, אם זה מעניין אתכם.

קפלת סקרווני
שעות פתיחה: כל יום 19.00-9.00 ,בחורף עד 18.99 בקפלה של סקרווני ,שנבנתה ב1303 בסגנון גותי, נמצא האוסף המושלם של הפרסקאות של הצייר הידוע ג'יוטו. 38 הציורים מכסים את הכנסייה מהרצפה ועד התקרה. נחשבים ביצירה הכי מוצלחת של הצייר בן פירנצה. כל פרסקו מתאר סצנה שונה בחיי ישו ואמו. ציורים מספורי הברית החדשה והתנ"ך. ולצידה מוזיאון הנזירים המתבודדים עם יצירות האמנות שלו, יש כרטיס כניסה משולב לקפלה ולמוזיאון חובה לראות את הכיכר הגדולה - פראטו דל וואל, מיוחדת אובלית מוקפת עמודים ואת פיאצה ד'לה פרוטה ובניין ארמון הממשל, את השעון בכיכר סיניורי, את הגן הבוטני...בקיצור יש מה לבקר בה.