ווילה בורגז'ה
פארק וילה בורגז'ה כולל כ -6 ק"מ של שטח, גנים ומבנים. יש אליו מספר כניסות, כאשר המוכרות ביותר הן דרך המדרגות הספרדיות -לווילה מדיצ'י או דרך פיאצה דל פופולו לגן פינצ'ו וישירות למוזיאון בוילה ג'וליה. הפארק נבנה בתחילת המאה ה-17 על ידי קרוב משפחה של האפיפיור דאז, בנוסף לגן הוקם ארמון, וילה בורגז'ה. הארמון דומה בסגנונו לווילה אדריאנוס בעיירה טיבולי (מחוץ לרומא ,אם תבחרו לבקר) , ולמעשה מתחילה נבנה כדי לתת בית ליצירות האמנות ולא נועד למגורים. רק בתחילת המאה ה-20 כל השטח נמסר לעיריית רומא. פארק פינצ'ו ,גן יפיפה בתוך הפארק, אם זמנכם בידכם, ארגנו לעצמכם ארוחה חטופה ומנוחה כאן, התענגו על הפסלים הרבים (קולמובוס, ליאונרדו דה וינצ'י, ברניני, בוקצ'יו ועוד). התצפית מהגן אל פיאצה דל פופולו, מרשימה ביותר, באופק ניתן לראות את הוותיקן.

גלריה בורגז'ה Museo-e-Galleria-Borghese
שעות פתיחה: 20.00-9.00 מדי יום חוץ מימי שני. כניסה בתשלום הגלריה מכילה אוסף אדיר של יצירות אמנות החל מהפסיפסים המרהיבים שבאולם הכניסה המתארים קרבות גלדיאטורים . פסיפסים אלו נתגלו רק בעת בנייה של אחת האחוזות מחוץ לרומא והובאו לתצוגה כאן. בקומה השנייה הפסלים ,ראויים לתשומת לב של בכחוס, של וונוס ,אבל הטענה היא שהמודל של וונוס הוא בעצם אחותו של נפוליון ,שהייתה נשואה לבן משפחת בורגזה.לטעמי אחד הפסלים המושלמים משיש שנעשו אי פעם.פסל אחר מרשים הוא אפולו ודפנה. בקומה זו גם נמצאים ציורי ההירוגליפים (החרטומים) המצריים. בקומה העליונה הציורים- לאחרונה הקומה הזו הייתה בשיפוצים.


ווילה ג'וליה Villa-Giulia
שעות פתיחה:שלישי-שבת 19.00-9.00, ראשון 14.00-9.00 סגור ימי שני כניסה בתשלום. ארמון מרהיב הנמצא קרוב לוילה בורגזה (קצת צפונית-מערבית לווילה). הארמון עצמו הוא דוגמא לבנייה בתקופת הראנסאנס. חשיבותו הרבה בשמור התרבות האטרוסקית. כאן מרוכזים מרבית הממצאים האטרוסקים שנמצאו באיטליה כולה. (האטרוסקים, התושבים הקדומים של איטליה שחיו לפני הרומאים ונכחדו בראשית המאה החמישית לפנה"ס על ידי הרומאים כנראה.)הכחדתם לא אפשרה לימדו תרבותם בצורה יסודית, ומרבית הממצאים שנותרו היו ממערות הקבורה.