מאירינגן

עיירת נופש נחמדה וקטנה שני אתרי טבע יש בה- אחד הם מפלי ארה שלוס והשני מפלי רייכנבך, לא פחות מכך פרסומה על מותו של שרלוק הולמס.
היא גם מתאימה ליציאה לסיורים באזור הסליברג, מסלולי טיולים "בעקבות הגמדים" נסיעה ברכבת השיניים ל Gelmersee ולסכר וכמובן נקודת יציאה למסלול שלשת המעברים.

מה שרלוק הולמס עושה בעיירה שוויצרית קטנה?
הספור על מותו של שרלוק הולמס ב4 מאי 1891, הוא פגש את פרופסור מוריטי, בקצה הצוק מעל המפלים. שניהם מצאו את עצמם בהאבקות פנים אל פנים, ושניהם נפלו לתהום. קונן דוויל, הסופר, חשב שככה יצליח להפסיק לכתוב את סיפורי הבלש ולהתפנות לכתיבה אחרת. אבל הוא לא לקח בחשבון את הלחץ הציבורי ובשנת 1903 הוא נאלץ להחזיר את שרלוק הולמס לחיים (הוא שרד את הנפילה). מדי שנה ב4 במאי אגודת ידידי שרלוק הולמס עורכת מסע למפלים ואזכרה למותו של גיבורם האהוב.

מוזיאון שרלוק הולמס
התצוגה מאפשרת הצצה חטופה לעולם הפשע של לונדון בשלהי המאה ה-19. שרלוק הולמס אבי הבלשים הפרטיים יכול היה לתת שיעור למחלקות חקירות פשעים כמו הסקוטלנד יארד. מוצג דגם של חדרו ברחוב בייקר 21 בלונדון, מסמכים ומכתבים.

ואיך עוגייה צרפתית מוקצפת הגיעה לכאן?
עוד לפני המהפכה הצרפתית, במאה ה-18, אופה איטלקי שנקרא Gasparini, והתגורר כאן המציא עוגיה העשויה כולה מקצף ביצים וסוכר. הוא קרא לעוגייה על שם עירו מאירינגן. השם השתבש קצת עם השנים- עד שלואי ה-15 קרא לעוגה מארנג ואכן שמה הצרפתי של העוגה meringue, מקורו כאן.
המסמכים המעידים על העבר ההיסטורי של העוגייה עלו באש במסגרת הפגזות בנות הברית את פרנקפורט, בה היו מאוכסנים. מה שלא מונע מהאופים המקומיים להמשיך ליצר 1500 עוגיות מארנג לפי המרשם המקורי כל יום.