קנטון גראובינדן (Graubuenden (Grison


הקנטון הגדול ביותר בין קנטוני שוויץ. זהו חבל הארץ המזרחי ביותר של שוויץ, גובל בליכטנשטיין מכוון צפון במזרח אוסטריה ואיטליה מכוון דרום. הקנטון דליל יחסית בישובים ואוכלוסיה וחלקו הגדול מכוסה בהרים ויערות. שני נהרות מרכזיים של אירופה זורמים דרכו נהר אין המגיע לאינסברוק ומערב אוסטריה ונהר הריין שניתן לראות את מפליו בסמוך לשאופהאוזן.
היות ובקנטון לא מעט הרים בגובה רב – מעל 3000 מטר ועד ברנינה מעל 4000 מטר, הוא משמש כיעד מפורסם לתיירות סקי בחורף, כאשר עיירות היוקרה המוכרות הן St. Moritz  ,Davos   ו- Arosa. בשנים האחרונות עם התחממות כדור הארץ גם קרחוני הנפה סובלים מכך ואם לא תזדרזו אולי כמה עשרות/מאות שנים לא יהיו כאן יותר ואולי נזכה שוב לתופעת המבול של נוח שנגרם גם הוא פעם בשל המסת קרחונים.

כאן הוקמה פרובינציה רומאית במאה ה-1 לפני הספירה עם התפוררותה הגיעו השבטים הנודדים במסגרת "נדידת העמים הגדולה" לאחר מכן הבישוף של העיר כור שמשמשת עד היום כעיר הבירה של הקנטון, השתלט על האזור כולו.
לבישופות של כור התעוררה בסוף המאה ה-14 התנגדות שנקראה "הליגה האפורה" או בגרמנית Grauer Bund. לאחר שנוספו לליגה עוד שתי התארגנויות נוספות – הם הפכו לקנטון גראובינדן-על שם הליגה האפורה במקור. בסוף המאה ה-15 הם חברו חלקית לקונפדרציה השוויצרית אבל לא התאחדו והתמזגו בתוכה עד המאה ה-19.

השפה המקומית כאן היא רומאנש, אבל התקשורת היומיומית מתנהלת בגרמנית כמובן, אבל כ15% מהתושבים דוברי איטלקית.
המטיילים בסתיו מרוויחים את שווקי הפרות ומצעדי הירידה מהאלפים.

אותם אתרי סקי של החורף משמשים ל נופש בקיץ והרבה מאד נופש פעיל כמו רפטינג, מגלשות הרים, מסלולי טראקים, שיט לסוגיו. עיר הבירה המחוזית Chur.
150 עמקים 615 אגמים, כמו אגם Walensee הרים מקסימים עם נוף, כפרים קטנים ובעיקר פארק טבע לאומי גדול
אחד האתרים המקסימים בתוכו - הפארק הלאומי השוויצרי שמאפשר ימים רבים של טיול
בשולי נפת גרואבינדן נמצא חבל שלם שנקרא באופן תיירותי למדי "היידילנד" ושווה ביקור בין אם אתם עם/בלי ילדים.
לינה באזור מזכה אתכם בזכות לרכוש את הכרטיס המקומי המוזיל את רוב הביקור באתרים השונים.
הקנטון מהווה יעד לרכבות הנופיות (רכבות תיירות עם חלונות ענק) Glacier Express או Bernina Express ובכלל שיטת הרכבות השוויצרית מאפשרת ניידות טובה גם בתחבורה ציבורית.


הצעה למסלולי הליכה
הצעות לינה משפחתיות
דאבוס

בארוזה
בתי מלון

אפשרות לינה בחווה ליד Thusis

מתלבטים היכן לטייל? מה מתאים לטיול משפחתי ומה פחות? איפה חשים את מיטבה של הנפה והתרבות? מה מתאים יותר לחובבי טבע ומה לחובבי הרפתקאות? מוזמנים ליצור קשר עם יונית.