היידילנד


היידי בת ה-5 יתומה מאם שגודלה על ידי אחות אימה העובדת בתור משרתת אצל משפחה בפרנקפורט בגרמניה. היא מחליטה להעביר את האחריות על גידול היידי אל סבא שלה (אבי אביה) ומעבירה אותה אל הכפר (דמיוני, אין כזה) דורפליי באלפים. שם מעל הכפר על המדרון נמצא ביתו.
הגבר המבוגר – איש הרים מסוגר וכעסן שלא בדיוק יודע מה עושים עם ילדים. אבל היא עם שמחת החיים שלה מצליחה לשנות את התנהגותו. היא מתלהבת מכל פעולה כפרית כמו חביצת גבינה או אפיית לחם, היא מתיידדת עם פייר הרועה הצעיר ומתחבבת על סבתא שלו העיוורת ואפילו בני הכפר האלפיני החשדנים מתחילים לאהוב את הילדונת.
ואז... חוזרת אחות אימה אחרי שלש שנים ולוקחת את היידי לשמש בת לוויה לקלרה, נערה נכה המתגוררת בפרנקפורט. כמובן שאופייה הנוח של היידי שוב גורם לכל סביבתה לחבב אותה, חוץ מסוכנת הבית שמתעבת את הכפרייה הקטנה.
היידי מצידה מתה מגעגועים "הביתה" אל ההרים ובסוף הרופאים קובעים שהיא "חולת געגועים" ומרשים לה לחזור אל ההרים שם היא זוכה לקבלת פנים אוהדת. עד מהרה קלרה מגיעה לבקר אותה ונשארת לחיות שם. פייר נער הרועים מקנא בקשר בין השתיים ומשליך את כסא הגלגלים של קלרה אל התהום. הוריה של קלרה באים לבקרה ולראות איך משפיע עליה אוויר ההרים- וראו זה פלא היא צועדת.
את הספור הזה כולם מכירים.

מיינפלד עיירה עם 2000 תושבים, מייצרת יין אדום, משובצת במרבדי פרחים וסביבה כרמים. נמצאת 5 ק"מ מבאד ראגנץ.

בקצה הכפר מיינפלד (Maienfeld) נמצא שחזור של בית ברוח המחצית השנייה של המאה ה-19, התקופה בה כתבה יוהנה ספירי (1827-1901) את הסיפור המפורסם "היידי בת ההרים" בהשראת ביקורים אצל חברה שהתגוררה באזור.


מסלול הליכה קצר- טיול רק במיינפלד - בכפרה של היידי, משכו כשעה וחצי.
מסלול הליכה ארוך- עולה אל הבקתה של היידי באלפים, משכו כ5 שעות.
מסלול הליכה להרפתקנים- מתחיל בכפר עצמו ונמשך לאורך 12 תחנות בדרך – לבקתה, משכו שעה וחצי-שעתיים.