נפות מזרח–צפון שוויץ

אלו מספר קנטונים הנמצאים בחלקה המזרחי של שוויץ גובלים באוסטריה, גרמניה ואיטליה בחלקם, הריכוז שלי אותם יחד כי הם מהווים בחלק גדול מהמקרים יעד לטיול אחד, ולא משום סיבה תרבותית או גיאוגרפית אחרת.

Thurgau תורגאו

הקנטון הצפון מזרחי ביותר של שוויץ.
לחופי אגם קונסטנץ, גובלת בגרמניה (באדן ויטנברג) ובאוסטריה (פאורלנברג)
בתוכה אפשר למצוא פעילויות ושעשועים גם לילדים כמו קוני לנד
האתר של הקנטון
קשה מאד להפריד את האתרים השייכים לאגם קונסנץ שכן מי שמבקר בו, נוהג לבקר בשתי גדותיו כאשר הגדה השנייה שייכת למעשה לגרמניה ובה הנופים היפים יותר.
קל לחבר אותו למסלול טיול בטירול האוסטרי, בחבל פאורלנברג או ביער השחור הגרמני.

קנטון Schaffhausen שאופהאוזן

הקנטון הצפוני ביותר של שוויץ. נמצא צפונית לציריך וקל לבקר בו גם אם השהות בשוויץ קצרה וקרובה לשדה התעופה. הקנטון מוקף בשלשת עבריו בנפה גרמנית ורק מכוון דרום הוא מחובר לשוויץ. לא פלא כי במהלך מלחמת העולם השנייה בנות הברית טעו יותר מפעם אחת והוא הופגז קשות לאחר שחשבו אותו לחלק מגרמניה. עיר הבירה שלו קרויה על שמו. עיירה מקסימה לביקור היא סטיין אם ריין אבל האטרקציה שלו הם מפלי הריין הגבוהים ביותר באירופה.

קנטוני Schwyz ו URI


קנטונים בפופיק של שוויץ חלק מתוך ארבעה קנטוני היער, ואכן יש בו כ250 קמ"ר של יערות ולא פחות מ65 קמ"ר של אגמים, כולל חלק מאגם צוג, אגם ציריך ואגם ארבעת הקנטונים-Vierwaldstättersee על שם האיחוד (מה שאנחנו קוראים לו אגם לוצרן). גם דגל המדינה לקח את המהות שלו מאיחוד 4 הקנטונים שהחל ב1291.
הקנטון הנמצא דרומית ללוצרן אפשר לבקר בהר ריגי הידוע ואתריו, הרים, ערים, אגמים, פארק מים מעולה וגם מוזיאון דינוזאורים חביב.
דרומית לקנטון זה נמצא קנטון אורי שאין לו קשר לשם העברי הידוע אלא קיצור של "אורחוס" שזה חית פרא ואולי בגלל השור המסמל את הקנטון. בירת הקנטון העיירה אלטדורף בה וילהלם טל ירה חץ בתפוח שעל ראש בנו.
ולמרגלות המגדל פסל המנציח את האירוע (שספק אם התרחש בכלל).

Glarus גלרוס

קנטון הררי ברובו, ובצפונו אגם מקסים- אגם וולנזיי.

הנפה המשמשת במידה רבה לטיולי רגל ושלג.

בדרומה היא גובלת בחבל הציורי היידילנד בקנטון גרואבינדן.

St. Gallen סנט גאלן


בתוכה עיירה היפה הנושאת אותו שם ואתרים נוספים (רפזנוויל, אמדן) מפלים והרים.

Appenzell

נפה קטנה, למעשה כמה שהיא קטנה היא מחולקת ל-2 נפות שונות.
Appenzell Ausserrhoden ו Appenzell Innerrhoden

העיירה המקסימה וכפרים לידה כמו שטיין אם אפנצל. גבינות בשפע ותלבושות פולקלור.


מתלבטים היכן לטייל? מה מתאים לטיול משפחתי ומה פחות? איפה חשים את מיטבה של מזרח שוויץ? מה מתאים יותר לחובבי טבע ומה לחובבי הרפתקאות? מוזמנים ליצור קשר עם יונית.