לונדון

עיר הבירה של בריטניה כולה הכוללת את אנגליה אירלנד וולס וסקוטלנד. בלונדון מתגוררים כ12 מליון תושבים(בפריז למשל רק 2.2. מליון).כלומר למי שעושה חשוב מהיר בלונדון גרים כפול תושבים מאשר בכל מדינת ישראל.
הכינוי לונדון הוא תיאור של שטח של יותר מ מאלפיים קמ"ר העיירות שהיו מקיפות את לונדון וכיום הן פרברי העיר.
למעשה לונדון מורכבת היום מסיטי City of London בו נמצאים מרכז המוסדות הכלכליים,ו32 אזורים אוטונומיים (רבעים/שכונות) אבל כולם שייכים ללונדון רבתי.

החלוקה לרבעים השונים המסומנים באותיות הא-ב הלטיני. גם הרבעים מחולקים לאזורי משנה גיאוגרפים לכן EC משמעותו מזרחית לסיטי (למרכז).לאורך כל ההיסטוריה הסיטי היה המרכז של לונדון.

קצת על רבעי לונדון:
סיטי ואיסט סיטי- משמעותו אזור שפעם היה בתוך החומות של העיר. כיום מהווה מרכז פיננסי אדיר. בסיטי נמצאת הכנסייה העתיקה המרשימה סנט פול השנייה בגודלה בעולם אחרי כנסיית הוותיקן ברומא
ממזרח- האיסט אנד- פעם גרו שם יהודים, אח"כ מהגרים אחרים, תמיד רובע דל ושל מהגרים כל פעם ה"עונתיים"
מעבר לתמזה תוכלו לבקר ולהתרשם מהיסטוריה הבריטית נוטפת הדם במצודת לונדון וגשר המצודה שרבים טועים וקוראים לו גשר לונדון
מעבר לתמזה- גריניץ' אליה ניתן להגיע ברכבת הקלה או בשיט.
ממערב לסיטי- איזור בלומסברי- שנחשב תמיד כמקום מגורם של סופרים, מאות חנויות של ספרים עד היום, וגם המוזיאון הבריטי. רחוב חנויות הספרים הנודע הוא צ'רינג קרוס שכל חובב ספרים לא יעמוד בפיתוי.
ווסט אנד- אזור מערבית לקובנט גארדן –המוני תיירים, זה האזור של כיכר טרפלגר, הסוהו פיקדילי, לסטר ורחוב מייפר שמי שמשחק מונופול יודע שהוא הרחוב הכי יקר במשחק.
סאות ווסט-מה שקורי גם המייל המורבע- על שטח של מייל אחד,(1.6 ק"מ) נמצאים מרכזי השלטון של וויטהול, ווסטמינסטר (כנסייה, ארמון)פסל האזרחים של קאלה ,וכמובן ביג בן הנודע
וארמון בקינגהם . לא רחוק מגשר ווסטמינסטר תוכלו לבקר באקווריום של לונדון, מוזיאון המלחמה ובעין של לונדון.
אזור סאות קנסינגטון הוא אזור מוזיאון הטבע, אלברט וויקטוריה.
ועוד שכונות רבות.
אבל לונדון אינה רק מוזיאונים ואתרים ממלכתיים, היא שופעת גנים החל מהייד פארק הסמוך למרבל ארץ' מצידו האחד ולאזור קנסינגטון מצידו השני וכלה בפארק ריג'נטס שליד גן החיות של לונדון, גרין פארק שליד כיכר טרפלגר,פארק סינט ג'ימס שליד ארמון בקינגהם ,שלא לדבר על גנים מרהיבים בפרברי לונדון כמו גני קיו.

בלונדון 53.000 רחובות, לא פלא שלהיות נהג מונית בלונדון מחייב הכשרה כל כך עמוקה ושמפת הרחובות שלה, היא ספר לא קטן המכיל כ 250 עמודים, וגם ככה אפשר ללכת לאיבוד אם יוצאים מהמרכז התיירותי המשולט.
אם הייתם מבקרים לפני 100 שנה סה"כ,מה שהייתם רואים ברחובות ,המון מרכבות עם סוסים,חלקן קטנות כמו המוניות של היום, וחלקן גדולות לתחבורה ציבורית. בשל הכמות האדירה של הסוסים והכרכרות נבנו ליד הבתים אורוות לחניה של הסוסים.
לפני 100 שנה התחילו לחפור את המנהרות של הרכבת התחתית UG או כמו שהלונדונים קוראים לה ה "טיוב" –מילה שמשמעותה צינור.לא פלא שהמנהרות מזכירות לבריטים צינורות.כיום יש 300 תחנות של רכבת תחתית בלונדון.

מה שמאפיין את לונדון לא פחות הוא האוטובוס האדום קומתיים והמוניות השחורות.
צריך מאד לשים לב כי בלונדון, כמו בבריטניה כולה נוסעים בצד שמאל של הכביש (גם במדינות נוספות בעולם שהיו בעבר מושבות הכתר, כמו הודו,קניה ניו זילנד).

האם לונדון מתאימה לטיול עם ילדים? בהחלט כן. האם אפשר לצרף אליה מסלול טיול בפריז? האם יש פארקי שעשועים מתאימים וקרובים? איזה מוזיאונים חינם לילדים? מה כדאי לצרף לאיזה יום טיול? איפה אוכלים טוב עם ילדים? איזו הצגה כדאי לראות?
רוצים ייעוץ?