שינון Chinon


שינון ממוקמת כ12 ק"מ מהצטלבות נהר הווין עם הלואר. כמה מהיינות הטובים של עמק הלואר גדלים בסביבה. העיר מאד תיירותית, רובה משוחזרת, וחסר בה במידה מסוימת את הקסם האוטנטי.


ביצורי העיר, או מה שנותר מהם, מוכיחים את הנחיצות שלהם בתקופה קדומה יותר. למעשה הטירה מורכבת משתי טירות שאוחדו, הייתה טירה קדומה לימי הביניים, אבל מרבית הביצורים נבנו על ידי אנרי השני, הדוכס של בית אנז'ו, שהיה אפילו מלך אנגליה מאוחר יותר. הבן שלו מוכר לנו יותר היסטורית, הוא היה ריצ'רד לב האריה, שנפצע בקרב מול הצרפתים, פציעה אנושה, אך הובא גוסס לשינון וכאן מת. ההיסטוריונים טוענים שכנראה הגיע כבר בתור גוויה. אבל לא חשוב לטובת הספור המיתי.
כאן פגשה העלמה ז'אן ד'ארק את הנסיך שרל השביעי. כאן היא הצליחה לשכנע אותו שיש לה דואר אישי אליו מאלוהים, ושעליו להכתיר עצמו למלך בחסד האל כמובן, בעיר ריימס (חבל שמפיין, צפונית לפריז). היועצים שלו, לא ממש התלהבו מהעלמה הצעירה, היא אמרה שלמרות שהיא לא ראתה את יורש העצר מימיה, היא תוכל לזהות אותו בין הנוכחים. היא הוזמנה אל הארמון, וכאן הוא התחבא בין 300 אצילים ומכובדים אחרים, לבוש כמותם. ז'אן ד'ארק לא היססה רבות, הגיעה אליו, כרעה ברך לפניו וביקשה שיהיה מלך צרפת. היועצים חשבו שהיא מכשפה, אבל הוא נטה להאמין לה, ואכן מכאן היא קיבלה את האחריות על הצבא, נשלחה להלחם באנגלים וסופה היה להיצלות בכיכר העיר רואן.


רשימת בתי מלון