קמפניה Campania

המחוז הדרומי המתוייר של איטליה, גובל בלאציו ומוליזה בצפון, פוליה ובזיליקטה במזרח וכמובן הים ממערב. כבר הרומאים קראו לה קמפניה הפורייה, עדות לאיכות התוצרת החקלאית.
לכאן מגיעים מרבית התיירים, בין אם זה לנאפולי, או למקדשים בפאסטום, לעיירות שנקברו תחת לבה לוהטת הרקולונום או פומפיי, לחוש ולראות בעיניים את הר הגעש ווזוב.
אבל יותר מכל העתיקות וההיסטוריה חופי הים לאורך רצועת החוף בין אמלפי לסורנטו לסאלרנו הכוללת את האי קאפרי והמערה הכחולה הן מיטבה של קמפניה. אין ספור עיירות מקסימות השוכנות לחופי הים כמו ראוולו במעלה הגבעה, פוזיטאנו הגולשת למים, מיורי, מינורי, צ'טרה עם כלי הקרמיקה, מערת האיזמרגד וחופי הרחצה הבתוליים.

קמפניה הייתה מושבה יוונית חלק מ"יוון הגדולה" במאה ה-8 לפנה"ס, אחרי היוונים הגיעו האטרוסקים, אשר פינו את מקומם לשבטים אחרים שהגיעו מצפון ובמאה ה-4 הגיעו הרומאים וקמפניה הפכה לחלק מאזור רומא.
התפוררות האימפריה הרומית הביאה ידיים רבות לשליטה באזור החל מהגותים, הביזנטים והנורמנים, ובסופו של דבר הפכה להיות חלק ממלכת נפולי, איתה ספגה את השליטה הספרדית, אוסטרית וצרפתית. עם הקמת איטליה המאוחרת – כמובן שקמפניה קיבלה את מקומה כחלק מהמדינה החדשה.

האם אפשר גם עם ילדים? כן אבל בעונה הנכונה ובמינון הנכון של הסיבובים בכבישים.
מה אפשר לעשות בקמפניה? האם כדאי להגיע מרומא לכאן? כמה ימים להקדיש לאזור? האם ניתן לצרף אותו לנפה כפרית אחרת ואיזו? איך לבנות מסלול לדרום איטליה?