קופנהגן Copenhagen

 


קופנהגן, בירתה של דנמרק שוכנת באי שילנד (רובה). בשנת 2000 נחנך הגשר המחבר אותה למלמו בשוודיה, שווה לראות אותו אם גם לא לנסוע עליו.
היא עיר עשירה, קוסמופוליטית, אחת הערים התוססות באירופה. בירתה של דנמרק מהמאה ה-15. מוכרת כ"עיר המגדלים היפים" ותצפית אליה מאחד הגגות של הכנסיות המרשימות כמו קתדרלת וור פרואה קרקה, פרדריך קירקה, Vor Frelsers kirke או המגדלים כמו המגדל העגול למשל, אכן מעידה שזכתה בכינוי זה בזכות ולא בחסד. לעיר היסטוריה יהודית שווה התייחסות, וביקור בבית הכנסת המרשים הנמצא בסמוך למגדל העגול –ראוי לכל ישראלי המבקר כאן.

בעיר יש מבחר של אתרים לביקור החל מהמדרחוב סטורגיט התוסס, או רובע ניאהבן היפיפה לגדות המים, או כיכר העירייה המרכזית ובה בית העירייה העתיק.
העיר שופעת ארמונות כמו ארמון רוסנבורג, ארמון אמילבורג, ארמון ומצודת כריטנסבורג.
לא רק רחובות וארמונות אלא עיר ירוקה מאד, שפע של גנים בין אם אלו גני המלך, הגנים הבוטניים, פארק צ'רצ'יל ובו המצודה העתיקה –קסלט של העיר ליד פסלה של בת הים הקטנה.
חיי העיר התוססים באים לידי ביטוי במדרחוב, אבל לא לפספס ביקור במדינת כריסיטאנה הפריקית, וכמובן אתרי בילוי מרתקים לילדים ומבוגרים כאחד –כמו גני טיבולי, וכן אין ספור מוזיאונים החל ממוזיאוני אומנות וכלה במוזיאוני בילוי ושעשוע.

העיר קומפקטית וקל לנוע בה ברגל או אופניים.