אלזאס Alsace

אלזאס החבל המזרחי ביותר של צרפת וגם החבל הקטן ביותר שלה. הוא חבל "ארוך וצר" מבחינה גיאוגרפית. משתרע בין רכס הרי ווז' ממזרח אל נהר הריין וגרמניה היער השחור בצידו המערבי. גובל גם בשוויץ-בדרומו.
הוא מחולק ל-2 נפות:
ריין עליון Haut-Rhin
ריין תחתון Bas-Rhin
החלק הגבוה ביותר שלו נמצא באזור גבווילר- בגובה כמעט 1500 מטר-באלון דה גאבווילר. הערים המרכזיות שלה הן שטרסבורג בצפונה וקולמר בדרומה שנחשבת העיר הכי יבשה בצרפת מבחינת כמות המשקעים מה שטוב ליין אבל גם לתיירים שבורחים מהגשם.


פרט לערים הגדולות, שווה לבקר במולוז ומוזיאון המכוניות שלה, במוזיאון הפתוח, בטירות כמו הוט קניסבורג, או מנזר סנט אודיל שליד סלסטט.
אבל מיטבה של אלזאס אלו העיירות המקסימות כמו אוברניי, קיזנהיים, ריקוויר, ריבוביל, אגיסהם ואחרות כמובן.
לחבל יש גם לא מעט אטרקציות מותאמות לילדים, החל מאקווריום, מוזיאון פתוח, פארק חסידות ולוטרות, פארק פרפרים, הר קופים, הר נשרים ועוד..
לעבור בעיירות ובכפרים, לראות את הגפנים בשולי הדרכים, להיכנס ליקבים לטעום תוצרת ביתית. להריח את פסולת הענבים בחצרות הבתים, לשתות ב "ווין שטוב" (בית יין, כמו שאצלנו יש בית קפה). בקצור לאוהבי יינות זוהי חגיגה שאינה נגמרת. אך גם למי שאינו שותה באורח קבע, טעימות של יין יחד עם הבתים מקושתי העץ, עיירות שעצר בהן הזמן בכיכר המרכזית כמו בימי הביניים.
אבל-כמו יין טוב, לא צריך לשתות את כל הבקבוק להרגיש בטעמו, וכוסית אחת נוספת, יכולה להיות מיותרת. כך גם דרך היין, צריכה להיות במינון הנכון. יותר מדי כפרים ועיירות והעין מתעייפת לראות. סוד הלגימה הנכונה –הוא סוד הצמצום.


איך מטיילים באלזאס? האם אפשר לטייל בה בחורף? מהי התקופה הנכונה יותר לטייל בה? האם נוח ללון לינה אחת, שתיים יותר? ואם כן היכן עדיף? אפשר בלי מכונית? (עדיף שלא) האם מתאימה לילדים? באיזה גיל? איזה אטרקציות ניתן לשלב במסלול? האם יש פארקי שעשועים? שווה לנסוע מהיער השחור לכאן? לאן? אם יש לנו יום באלזאס האם לוותר על סטרסבורג?
אני יכולה לתת מענה לשאלות האלו ואחרות ולבנות מסלול טיול המותאם לצרכיכם.
מעוניינים בייעוץ?