פריז היא העיר היחידה בעולם המציגה את עצמה בהתייחסות לנהר החוצה אותה. הסן הוא נקודת ההתייחסות של תושבי העיר ואורחיה –ממנו נמדדים המרחקים, השכונות מסומנות, הרחובות מסופררים וגם החלקים של העיר מוגדרים יחסית אליו "הגדה השמאלית" ו"הגדה הימנית".
סביב נהר הסין התפתחה העיר העתיקה של פריז, בעבר היה שוקק חיים מסחריים ודרך תחבורה ,והיום הוא משמש במידה רבה לשיט תיירים בספינות הקטנות החוצות אותו לאורכו.

פריז היא עיר לכל אדם, רומנטית בצורה יוצאת דופן אבל גם מתאימה לשעשועים של בני נוער או טיול חקרני ברחובותיה, פריז של חובבי הגסטרונומיה השווקים והמסעדות, וגם פריז של אוהבי המוזיאונים והתרבות- עיר שיש בה הכול חוץ ממספיק זמן לראות את כל מה שיש לה להציע למבקרים.
העיר גדולה המרחק ממזרח למערב -18 ק"מ ואילו מצפון לדרום-9.5 ק"מ.
פריז היא עיר בלי פופיק. אפשר לדמיין את רגלי האייפל המוצקות כרגליה של העיר. אפשר לראות את סקר קר הכנסייה הלבנה כראשה של העיר. את שער הניצחון כעיניים של העיר, אבל אין לה פופיק.
פריז כמו הצרפתים היא אסקרגו (שבלול). גם לשבלולים אין מרכז,
שבלולים מתחילים בתוך עצמם ובצורה ספיראלית הטבעות גדלות @
בפריז יש 20 רבעים, מחולקים מהמרכז לשוליים, אבל היא גם מחולקת על ידי הסיין לגדה שמאלית וימנית. חוץ מרבעים יש בפריז 38 גשרים ,רובם יפים, מוזיאונים מכל סוג ומעל 400 גנים ופארקים.
פריז היא עיר של אוהבים, של רומנטיקה , משוררים וקלושרים מתחת לגשרים.
העיר מושכת את המבקרים הרבים בה בעיקר בשל המבנים,האווירה, המוזיאונים והאתרים המונומנטליים. רוב האתרים כפי שציינתי לאורך נהר הסיין , אפשר לראות את הכנסיות המוכרות קתדראלת נוטר דאם, כנסיית סנט שאפל  והקונסיז'ארי , מוזיאון הלובר, גני טיולרי ופאלה רויאל הסמוך באזור איל דה סיטה ואת, גשר אלכסנדר השלישי, הארמון הקטן והגדול, כיכר קונקורד או כנסיית מדלין וכיכר וונדום אף הן יעדי ביקור מקובלים סמוכים.
גם היעדים בגדה השמאלית כמו מבנה האינווליד, בו קבור נפוליון מוזיאון קי ד'אורסיי ויצירות האמנות ומגדל אייפל ושמפ דה מרס ומוזיאון פאלה שאיו למרגלותיו, נמצאים בקרבת הסיין.
רחובות השפע של העיר המתחיל בשאנז אליזה המפורסם למרגלות שער הניצחון, השדרות הגדולות ליד האופרה שתוכננו על ידי הברון אוסמן בעת החדשה. אופרה גרנייה עצמה מרשימה מאד, ולא פחות הפסאז'ים היוקרתיים של רובע 2 ורובע 9.
מאד משמעותי הוא הרובע הלטיני הסמוך לסיין ובו אתרים רבים כמו אוניברסיטת סורבון העתיקה, מוזיאון קלוני, הפנתיאון. בהמשך הגדה השמאלית כמובן גני לוקסמבורג היפים, וז'רדן דה פלנט ובכלל פריז היא עיר של פארקים יפים כמו פארק דה בוט שומון, פארק מונסו, ופארק סיטרואן , שלא לדבר על שני היערות הגדולים בשולייה יער בולון ויער וינסן. אחד הפארקים הגדולים הירוקים הוסב למכלול מוזיאון מדע- פארק לה וילט .מעבר לכך בכל שכונה יש גן פינתי מקסים.

אזור רובע מארה, הריכוז היהודי הגדול של פריז ואחת השכונות היפות שלה ובו בית ויקטור הוגו, כיכר דה ווז', מוזיאון פיקאסו ולא רחוק משם גם מוזיאון לאמנות מודרנית ומרכז פומפידו.ועד בית העירייה-הוטל דה ויל ופורום לז האל והינה כבר הגענו בחזרה אל נהר הסין המרכזי של העיר.

מעל העיר מתנוססת גבעת מונמרטר הקסומה ובה גם כנסיית סקר קר הלבנה.
בצד המערבי של העיר רובע לה דפנס המודרני.

שפע של מוזיאונים בעיר ,וניתן לנצל את כרטיס המוזיאונים כדי לבקר בהם באופן מוזל
כדאי ורצוי לשוט על הסיין, אפשר לרכב על אופנים או גם סגווי. כמובן שתמיד אפשר לנסוע בסיור אוטובוס המאפשר הצצה למיטב האתרים התיירותיים של העיר בנשימה מהירה אחת.

מתלבטים איך לשלב את האתרים? כמה ימים להקדיש לעיר? מה עושים עם מתבגרים? איפה לאכול? איך חוסכים בתחבורה? וכיצד לנצל באופן מקסימאלי את הביקור בפריז?-אני כאן לשירותכם לתכנון הטיול.