סכסוניה תחתית

אלו למעשה 3 מדינות פדראליות- סקסוניה תחתית Niedersachsen (באנגלית - Lower Saxony) וערי המדינה המבורג וברמן על פני שטח אדמה עצום בצפון מערב גרמניה.
זוהי נפה מלאכותית שנוצרה בתום מלחמת העולם השנייה כאשר הבריטים ששלטו כאן צירפו את ממלכת הנובר לעוד ממלכות קטנות (בראונשוויג, אודלבורג ואחרות). מבחינת השטח היא המדינה השנייה בגודלה (אחרי בווריה) אבל צפיפות האוכלוסייה נמוכה בהרבה.
נוף סקסוניה תחתית –ברובו מישורי חוץ מרכס הרי הָרץ .
הנפה מכילה כ8 מיליון תושבים, והיא השנייה בגודל האוכלוסייה שלה מבין 16 נפות גרמניה. הנפה גובלת ב נפות גרמנית אחרות וכן בהולנד , בנפה יש 7 איים "איי פריזלנד" אזור שהיה די שומם לאורך השנים. בעצם בתוך שטחה נמצאת ברמן שהיא עיר-נפה עצמאית ,והנובר עם אותו סידור של עיר-נפה עצמאית.
אחד החבלים הפחות מתויירים בגרמניה על ידי תיירי חוץ, אבל מכיל כמה מעיירות ימי הביניים הכי משומרות בגרמניה , עיירות ספא מקסימות, המון יערות, אגדות, סיפורי עם ,אתרי טבע ושעשועים. תבנית הנוף משתנה מגבעות סכסוניה התחתית השקטות ,לנמלי מסחריים הומים.
בירת המדינה היא הנובר עיר גדולה ה-12 במספרה בגרמניה בעיניי פחות יפה לטיולים ובעיקר עיר מסחר פעילה . יחד עם זאת שווה לא לפספס את גן החיות המאד מיוחד וגדול שלה.
ערים חשובות שווה לבקר בהן- וולפסבורג בו נמצאת עיר המכוניות של חברת פולקסווגן, או גוטינגן התוססת חברתית ופוליטית, ובה נמצאת אחת האוניברסיטאות העתיקות של גרמניה ושם גם למדו האחים גרים לא רחוק ממחוזות דרך האגדות של האחים גרים.

היעד המרכזי לתיירים בנפה זו לחורף ולקיץ רכס הרי הרץ Harz הנהדר .הדוב האחרון נהרג כאן במאה ה-18, אבל המכשפות עדיין נמצאות.


לא פלא שאזור זה הביא לצמיחתם של האגדות של האחים גרים ואפשר לטייל לאורך מסלול האגדות, לבקר בערי הנמל כמו המבורג היפה שאינה שייכת לנפה אלא עצמאית וסמוכה לצפונה ,או להגיע לכנס בהנובר,לשוטט ברחובות ברמן העתיקה או לבקר באחד מפארקי השעשועים באזור, גני החיות, פארק הציפורים הגדול באירופה פארקי הטבע, פארק השעשועים היידה ויעדים אחרים בנפה.

מתלבטים?
אני יכולה להציע לכם ייעוץ-
כזה שייתן לכם את התשובות לשאלות, מידע נוסף שאינו מופיע באתר מטבע הדברים והמרחב המצומצם. לבנות תוכנית טיול על פי העדפותיכם והיכרותי את הסביבה.

רוצים סיוע?
נא לפנות ליונית