וונטו

פדובה

וורונה

ונציה

וינצזה

טרוויזו 

מאזר

באסאנו דל גראפה

צפון עם ילדים

מסלול

האזור כולל בחלקו המזרחי את שולי עמק הפו (אגם לה גארדה), ובצפונו חלק מרכס הדולמטים. . החבל נמצא בין חבל טרנטינו - אלטו אדיג'ה , חבל פריולי - ונציה ג'וליה . ממערבו , חבל לומברדיה  מדרומו חבל אמיליה - רומאניה והים האדריאטי במזרחו.

 מטבעו הוא מלא מים (הדלתה של נהר הפו). למעשה האזור מחולק לשני סוגי קרקע שונים. האחד הוא אזור הלגונות (וונציה) והשני שיאי הרי הדולמיטים (קדור).

עיר הבירה המחוזית היא וונציה, ערים נוספות הן וורונה,פדובה, וינצ'אה,בולנו, טרביסו.

המטבח בחבל עשיר, בין השאר מפורסם כאן הטירמיסו  גבינת המסקרפונה  מנות אופייניות אחרות הן ריזוטו כמו כן נודע ביינותיו  המפורסמים כמו המרסלה.

המלצה ללינה

 

לומברדיה

מילנו

אזור האגמים

האזור השוכן לגבולה הצפוני של איטליה וגובל בשוויץ, חובר לשרשרת הרי האלפים. וחלקו הגדול נמצא בעמק הפו, חלקו הגדול גבעות וחלקו האחר אזור האגמים הידוע של איטליה. מטבעו הוא עשיר מאד במים.זהו אחד החבלים העשירים ביותר באיטליה.

 עיר הבירה המחוזית היא מילנו. אחרות הן ברגמו ,ברשיה, פדובה, קרמונה,מנטובה.

מאכלים טיפוסיים הם גבינה מפוספסת כחול ירוק, מרק המינסטרונה.

 

דולומיטים

בצפונה של איטליה נמצאת שרשרת הרי הדולומיטים. גובלים באוסטריה, וחלקים נרחבים מהם התרבות מעורבת אוסטרו-איטלקית. באחת הערים נתקלתי בבית העירייה המכונה

רטהאוס rathouse monicipali - מגרמנית ומוניציפאלי-מאיטלקית.

למעשה חלקים נרחבים בחבל זה היו שייכים לאוסטריה (דרום טירול) עד תום מלחמת העולם השנייה. יש להבחין בין שתי הנפות טרנטו (איטלקית, דרומית יותר, שסופחה בכוח לקיסרות האוסטרו הונגרית) ואלטו אדג'יה הצפוני-"דרום טירול" בכינוי אחר, המעיד על ההשתייכות הרגשית.